BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Zenith defy classic carbon

Ultra lehký, super cool !

Zenith představuje nový model DEFY Classic Carbon, první automatické hodinky, které mají pouzdro i náramek z karbonového kompozitu – z uhlíkových vláken.

Zenith opakovaně prokázal své mistrovství v inovativních a výjimečných materiálech.

Uhlíkové vlákno je ceněné pro svou vzácnou kombinaci lehkosti, trvanlivosti a pro svůj jedinečný a futuristický vzhled. Přesto je jeho použití v hodinářství poměrně omezené. Zejména jedna část unikla hodinářům, náramek. Doposud takzvané náramky z uhlíkových vláken byly buď povrchovými plaky z kompozitního materiálu připevněnými na kovovou základnu, nebo vyhrazeny pro hrst vysoce komplikovaných hodinek vyráběných ve velmi malém počtu. S modelem DEFY Classic Carbon přináší Zenith automatickým hodinkám ergonomický a poutavý náramek z pevného uhlíku, což je bezprecedentní technický výkon.

V návaznosti na hranaté linie pouzdra DEFY Classic, které je vyrobeno ze stejného materiálu, se DEFY Classic Carbon liší náramkem, kde každý článek v náramku je kusem pevného uhlíkového kompozitu, který je tvarován a frézován s přesností takovým způsobem, aby zvýraznil  vrstvy vláken a přitom poskytnul vynikající ergonomii na zápěstí. Vzhledem k tomu, že vzory vrstvení uhlíkových vláken se u jednotlivých komponentů liší, žádné hodinky nebudou úplně stejné. Liberální použití karbonového kompozitu dobře vyhovuje designu, přičemž techno-organický náhodný vzor kompozitu dobře ladí s otevřeným ciferníkem, což ve výsledku působí sportovním a svěžím dojmem.

Verze vybavená náramkem z uhlíkových vláken vypadá velice efektně a přitom přirozeně, díky ucelené, neporušené estetice a také jedinečnosti - zatímco pouzdro z uhlíkového kompozitu je celkem běžné, integrovaný náramek z téhož materiálu je vzácností. Celková hmotnost modelu DEFY Classic Carbon s karbonovým náramkem a titanovým systémem zapínání je pouhých 65 gramů – v relativním vyjádření váží  přibližně o polovinu méně než ekvivalentní model DEFY Classic v titanu, který je již výrazně lehčí než modely z tradičních materiálů.

Hodinky Zenith DEFY Classic Carbon jsou mimořádně jemného vzhledu s temným půvabem, hedvábné a hladké na dotek. Lehkost a vyváženost modelu umožňuje snadno zapomenout, že máte na ruce hodinky.

Zenith DEFY Classic Carbon jsou k dispozici také s černým gumovým řemínkem s efektem cordura, s karbonovou a titanovou skládací sponou.

Zenith Defy Classic Carbon 

Průměr: 41 mm

Materiál pouzdra:  karbonový kompozit

Vodotěsnost: 100 m

Pohyb: Elite 670 SK, automatický

Funkce: Hodiny, minuty, sekundy a datum

Frekvence: 28 800 VpH (4 Hz)

Rezerva chodu: 48 hodin

Celková hmotnost hodinek s karbonovým náramkem: 65gr

Náramek: Gumový pásek nebo náramek z karbonu; oba s karbonovou skládací  sponou

www.hodinky-beny.cz 

Publikováno: 8. 1. 2021

Autor: Beny spol. s r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB