O nás

Rodinná šperkařská firma BENY se u nás stala za víc jak čtvrtstoletí vyhledávaným domovem světově proslulých značek klenotů a hodinek, včetně šperků ze zlatnického ateliéru BENY a prémiového doplňkového zboží. Předcházel tomu sen a přání vybudovat z malého šperkařství na jihu Evropy velkou šperkařskou a hodinářskou firmu, která bude svým zákazníkům k vlastní výrobě klenotů nabízet i luxusní hodinky a šperky od nejprestižnějších světových značek. Pojďme si projít důležité milníky rodiny Topalli, kde se tradice a řemeslo dědí z generace na generaci.

Historie

1976
1976

Již odedávna patřilo zlatnické řemeslo mezi velice vážená řemesla a předávalo se téměř výhradně z otce na syna. Tunë Topalli, pocházející ze starobylé klenotnické rodiny šperkařských mistrů filigránu, (nejstarší a velice náročná zlatnická technika), činí v roce 1976 zásadní rozhodnutí a otvírá své první vlastní klenotnictví. Pod klenotnickou značkou TOPALLI v nejromantičtějším malebném městečku poloostrova Istrie, v chorvatské Rovinji, s nekonečnou trpělivostí a přesností ručně vyrábí a následně prodává filigránové umělecké předměty a šperky z tenkého stříbrného a zlatého drátku. 

1976
1977

Obchod vzkvétá a pod klenotnickou značkou TOPALLI otvírá Tunë Topalli v chorvatské Rovinji ještě jedno klenotnictví.

1977
1985

Šperkařství TOPALLI upouští od sortimentu typu filigránu, soustředí se již jen na výrobu a prodej zlatých šperků a začíná se věnovat obchodu s diamanty a drahými kameny.
Tunë Topalli odchází na odpočinek. Společnost TOPALLI mění svého majitele, vedení rodinné firmy se ujímá nejstarší syn  Zef Topalli.  

1985
1991

Pod vlivem událostí války v bývalé Jugoslávii Zef Topalli začíná přesouvat část rodinné firmy do Prahy.
Svého nejstaršího syna Arbena posílá Zef Topalli dokončit studium ekonomie a marketingu se šperkařskou nástavbou do Itálie.

1991
1993

Pod klenotnickou značkou TOPALLI otvírá Zef Topalli v pražské Jindřišské ulici své první klenotnictví v Čechách. Svou bohatou nabídkou zlatých šperků, drahých kamenů a službou výroby šperků na zakázku si získává širokou klientskou základnu.

1993
1994

Do Prahy po úspěšně zakončeném studiu v Itálii přijíždí Arben Topalli, nejstarší syn Zefa Topalli a budoucí majitel klenotnictví BENY. 
Společnost otevírá další klenotnictví v Praze, tentokrát v ulici Milady Horákové.
 

1994
1995

13. června 1995 dochází k velkému zlomu, klenotnická značka se přejmenovává z TOPALLI na BENY

1995
1997

Píše se rok 1997 a společnost BENY otevírá na pražském Václavském náměstí 52 velké reprezentativní klenotnictví.

1997
1998

Přímo v historickém centru Prahy, v Karlově ulici 18, je otevřena další pobočka BENY.

1998
1999

Uzavření klenotnictví v ulici Milady Horákové a Jindřišská ulice.

1999
2000

Ředitelem a majitelem společnosti BENY se stává zástupce třetí generace Topalli - Arben Topalli.
Zef Topalli předává vedoucí otěže společnosti BENY svému nejstaršímu synovi.

Klenotnictví rozšiřuje svůj sortiment o hodinky švýcarských značek Rado, Omega (v důsledku omezení distribuce značky pouze do Omega butiků společnost značku Omega více nenabízí).

2000
2001

Mladší bratr Arbena Topalliho – Vitor Topalli dokončil studium v oboru šperkař - zlatník v Itálii a rozhoduje se pro další studium v Itálii a to v oboru šperkového designu doplněné o pro prezenční studium gemologie na Gemologickém institutu.

2001
2005

Ředitel a majitel společnosti Arben Topalli získává posilu do vedení společnosti BENY v podobě svého mladšího bratra, který úspěšně zakončil svá studia. Dva bratři v symbióze vedou společnost dodnes a jsou si vzájemnou oporou i inspirací. Jejich láska ke šperkařskému umění, drahým kamenům a vášeň pro ty nejlepší značky hodinek, to je to, co společnost BENY neustále posouvá kupředu.

2005
2007

BENY se stává autorizovaným prodejcem světově proslulých hodinářských a klenotnických značek jako jsou např. Arnold & Son, Baraka, Baume & Mercier, Bell & Ross, Corum, Cvstos, Fortis, Franck Müller, Frederique Constant, Girard Perregaux, Graham, Gucci, Hamilton, Chopard, Longines, Magerit, Marco Bicego, Maurice Lacroix, Montblanc, Oris, Parmigiani, Perrelet, Rado, Raymond Weil, Tag Heuer, Tissot, Zancan, Zenith ….

2007
2010

BENY doplňuje svůj sortiment o speciální natahovače mechanických automatických hodinek se samonátahem od značek Buben & Zorweg, Scatola Del Tempo, Paul Design a o řemínky značky Hirsch.

2010
2013

Otevřením obchodu na nejprestižnější adrese v České republice, v pražské Pařížské ulici, známé svou vysokou koncentrací luxusních světových butiků, Beny definitivně proráží do světa elit a významných osobností i společností.

2013
2015

Rozšíření a modernizace zlatnického ateliéru.  BENY pod stejnojmennou značkou vyrábí novými technologiemi za pomoci nejmodernějších přístrojů své vlastní šperky. Zákazníci společnosti BENY si pomocí konfigurátoru mají možnost sami navrhnout snubní a zásnubní prsteny.

2015
2016

Po rozsáhlé rekonstrukci vnitřních prostor prodejny na Václavském náměstí je vybudován a otevřen hodinářský servis s nejmodernějšími měřícími, diagnostickými a testovacími přístroji. BENY se stává oficiálním autorizovaným servisem a servisním střediskem pro záruční opravy značek hodinek Franck Müller, Tissot, Raymond Weil. Dále zajišťuje dle dohody pozáruční opravy i jiných značek hodinek, pokud používají standardní švýcarské mechanické nebo bateriové strojky.

2016
2018

Spuštění e-shopu. Všechny klenoty, hodinky a veškeré doplňkové zboží, které BENY nabízí, můžete od tohoto letopočtu nakoupit online. 

2018
2019

BENY získává distribuci značky Franck Müller.

2019
2020

Vzniká BENY KLUB, který zaregistrovaným zákazníkům nabízí celou řadu výhod v podobě různých slev, poskytnutí služeb zdarma či účasti na vybrané VIP akce.

2020
2021

Značka BENY se neustále vyvíjí a roste. V roce 2021 společnost zastupuje 40 proslulých světových značek hodinek, šperků a doplňků. Šperky z vlastních kolekcí BENY se těší vzrůstající popularitě. BENY se řadí mezi největší a nejúspěšnější tuzemské prodejce v segmentu luxusního zboží a ani pandemická krize neohrozila postavení společnosti na trhu. 

2021
Současnost

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB