BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Nové hodinky a šperky Chopard představené na veletrhu Watches & Wonders Geneva 2024

Veletrh Watches & Wonders každoročně odhaluje nejnovější hodinky a šperky největších hodinářských a klenotnických značek jako je Chopard, jehož výtvory se zrodily z odborných znalostí a kreativního ducha řemeslníků značky. Mezi nejnovější přírůstky, uvedené na letošním ročníku, můžete zahlédnout elegantní klenoty a ikonické modely hodinek s nejnovějšími technickými a estetickými inovacemi.  

ALPINE EAGLE 41 XP FROZEN SUMMIT

Sportovně-elegantní řada hodinek s čistým designem a sofistikovanou mechanikou Chopard Alpine Eagle přivítala v roce 2024 nový model. Alpine Eagle 41 XP Frozen Summit spojuje hodinářské a šperkařské znalosti Maison, jehož výjimečnou rafinovanost ocenila hodinářská pečeť kvality Poinçon de Genève. Pouzdro o průměru 41 mm a celý ciferník, luneta, korunka a integrovaný náramek z etického 18karátového bílého zlata jsou osázeny pečlivě řezanými diamanty. Tato unikátní výzva, jejímž výsledkem je nebeská krása hvězd odrážejících se na ledovcích, posunula kolekci na nový šperkařský vrchol. Tyto jedinečné sběratelské hodinky, které nedělají žádné kompromisy v oblasti technického know-how, těží z hodinářského mistrovství manufaktury Chopard ztělesněného v ultratenkém strojku L.U.C 96.41-L s automatickým nátahem s mikrorotorem, jenž zajišťuje 65hodinovou rezervu chodu.

ALPINE EAGLE 41 XP TT (TECH TITANIUM)

Další novinkou v kolekci Alpine Eagle jsou ultratenké hodinky Alpine Eagle 41 XP TT, které poskytují plný přehled o celém složitém mechanickém chodu hodinek L.U.Calibre 96.17-S. Tento strojek o tloušťce pouhých 3,30 milimetrů, s jemně prolamovanými součástkami v elegantní hře kontrastních materiálů a povrchových úprav, je ukázkou nejlepšího know-how a inovací, které se v manufaktuře Chopard pěstují. Titanové pouzdro o průměru 41 mm těží z extrémní lehkosti kovu, který se může pochlubit osvědčenou odolností. Jeho optimální proporce a moderní design vdechují tomuto modelu nepopiratelně technický charakter, přičemž věrnost sportovnímu vzhledu kolekce přetrvává.

ALPINE EAGLE XL CHRONO

Kolekce sportovně elegantních hodinek Alpine Eagle interpretuje svůj flyback chronograf v modelu vyrobeném z etického 18karátového růžového zlata a s extrémně lehkým pouzdrem z titanu třídy 5, kovu známého svou osvědčenou pevností. Stejně jako celá kolekce, i model Alpine Eagle XL Chrono s pouzdrem o průměru 44 mm, které nyní rámuje nová barva číselníku „Rhône Blue“, zůstává silně inspirován silou orla a krásou Alp. Tři patenty pro strojek Chopard 03.05-C s certifikací chronometru a funkcí flyback svědčí o inovacích zvyšujících jeho přesnost i hladké ovládání. V souladu se závazkem Maison k ochraně alpského prostředí a jeho biologické rozmanitosti bude část výtěžku z prodeje tohoto modelu věnována nadaci Alpine Eagle Foundation.

ALPINE EAGLE 33 FROZEN

Kolekce Alpine Eagle vítá také nové hodinky Alpine Eagle Frozen o průměru 33 milimetrů, jež spojují hodinářské zkušenosti manufaktury s mistrovstvím šperkařského řemesla. Tento třpytivý model, inspirovaný krásou přírody, evokuje jemné mrazivé vločky pokrývající ledovce. Pouzdro, fazeta, číselník a integrovaný náramek z etického 18karátového zlata jsou osázeny diamanty. Hodinky jsou vybaveny samonatahovacím strojkem Chopard 09.01-C, který zajišťuje 42hodinovou rezervu chodu.

L.U.C XPS FOREST GREEN

Hodinky L.U.C XPS Forest Green oslavují tři základní hodnoty kolekce L.U.C: technický výkon, estetickou vytříbenost a závazek k certifikované výrobě hodinek. Zcela nový sektorový ciferník v barvě Forest Green se pyšní spojením vintage šarmu a moderní hodinářské dokonalosti. Pouzdro z oceli Lucent Steel™ o průměru 40 mm je zodpovědně vyrobené a zároveň dobře proporčně uzpůsobené pro širokou škálu velikostí zápěstí. Číselník je okouzlující, s tradičními prvky designu Chopard, od pouzdra a lunet až po charakteristické ručičky Dauphine potažené rhodiem. Nápis „Chronometer“ je vizuálním uznáním, že kalibr L.U.C 96.12-L umístěný v hodinkách L.U.C XPS Forest Green splňuje nejpřísnější testy přesnosti prováděné COSC (nezávislý švýcarský institut pro testování chronometrů). Tyto hodinky jsou vskutku důkazem vlastního designu a výrobní zručnosti značky Chopard.

L.U.C QUALITE FLEURIER

Při zachování průměru 39 mm a tloušťky pouhých 8,92 mm se hodinky L.U.C Qualité Fleurier vracejí ke svému historickému designu prostřednictvím nového modelu, který je vybaven změněnou velikostí nožek pouzdra pro uchycení tahu a korunky včetně elegantního a funkčního jednobarevného  sektorového ciferníku  ve stříbrné barvě. Jedná se o první hodinky z rodiny L.U.C Qualité Fleurier, které jsou vyrobeny z oceli Lucent Steel™. Slitina společnosti Chopard se vyznačuje exkluzivními vlastnostmi a je vyrobena s minimálně 80% mírou recyklace. Její strojek L.U.C 96.09-L s přesností certifikovanou jako chronometr je vybaven technologií Chopard Twin a je ukázkou nejlepších odborných znalostí a inovací pěstovaných v manufaktuře Chopard. Tento chronometr, na který sběratelé netrpělivě čekají, je náležitě oceněn značkou kvality Qualité Fleurier a posouvá ještě dále hranice designu i certifikovaného řemeslného zpracování a přesnosti.

L.U.C QUATTRO SPIRIT 25

Technický výkon, který byl poprvé představen u příležitosti 25. výročí manufaktury Chopard, je nyní součástí nového hodinového strojku L.U.C 98.06-L s komplikací jumping-hour, jenž byl vydán v limitované edici 100 kusů. Chopard Quattro nabízí až osmidenní rezervu chodu a stává se jedním z mála technicky propracovaných modelů se „skákající hodinovkou“ a touto úrovní autonomie. Pouzdro o průměru 40 mm z etického 18karátového bílého zlata, které se vyznačuje charakteristickým střídmým designem kolekce L.U.C, rámuje černý smaltovaný číselník Grand Feu ručně vytvořený smaltérem manufaktury Chopard. Tyto výjimečné hodinky, od strojku až po číselník, jsou ukázkou nejlepších odborných znalostí a inovací pěstovaných nadanými řemeslníky v dílnách manufaktury a zaručují vynikající zpracování oceněné prestižním puncem kvality Poinçon de Genève.

L.U.C FULL STRIKE

Po limitovaných edicích „Sound of Eternity“ z etického zlata, tvrzené oceli, platiny a safíru zachoval Chopard čistotu zvuku kalibru L.U.C. 08.01-L a integroval tento patentovaný mechanismus minutové repetice s monoblokovými safírovými gongy do pouzdra o průměru 42,50 mm z antracitového keramizovaného titanu. Tento certifikovaný chronometr vydaný v exkluzivní dvacetikusové edici, který kombinuje technickou inovaci s odvážným stylem, je prvním hodinkami z rodiny Full Strike s číselníkem, jehož odstín verdigris byl jemně zvýrazněn pečlivou povrchovou úpravou. Je poctěn prestižním puncem kvality Poinçon de Genève.

HAPPY SPORT

Happy Sport jsou hodinky pro ženy, které jdou sebevědomě vstříc svému osudu. Vitalita této ikony hodinářství Chopard od roku 1993 prezentuje fascinující show díky rozpustilé choreografii legendárních tančících diamantů Maison. S každou další sezónou se kolekce pravidelně obměňuje v nekonečné paletě barev, což potvrzuje její hravý charakter a neustálou oslavu Joie de Vivre. Dnes vítá novou limitovanou edici 250 kusů v zářivě modré barvě. Její stříbrný ciferník s jemně gilošovaným středem, orámovaný diamanty, oživuje nádherný balet akvamarínů a tančících diamantů. Tento jemně radostný nádech, který vyzařuje lahodně bezstarostnou náladu, se vztahuje i na barvu řemínku a kamene zasazeného na korunce. Model Happy Sport z oceli Lucent Steel™, který skvěle demonstruje schopnost dílen spojit hodinářskou dokonalost s uměním výroby šperků, se objevuje v pouzdře o průměru 33 mm navrženém manufakturou podle zásad harmonie definované zlatým řezem a bije v rytmu samonatahovacího strojku Chopard 09.01-C s rezervou chodu 42 hodin.

Hodinky Happy Sport letos budou k dispozici také v pouzdře z oceli Lucent Steel™ o průměru 30 nebo 36 mm s celočerným vzhledem umocňujícím jejich okouzlující půvab a sportovně elegantního ducha.

 

HAUTE JOAILLERIE

Šperkové hodinky, které vycházejí z historických zkušeností Maison, jsou dědictvím předávaným z generace na generaci a nyní se v celé své kráse projevují v modelu, který je celý vykládaný více než tisíci safíry a diamanty. Půvabně symetrická drahocenná krajka tohoto skutečného šperkařského uměleckého díla zahrnuje dovednou organizaci různých velikostí a tvarů drahokamů: dialog mezi přírodou, Haute Joaillerie a Haute Couture, jehož prostřednictvím nadčasový šperk vytesává půvab současných žen.

IMPERIALE

Elegantní, luxusní, precizní, ženské. Óda na velkolepé hodiny imperiální historie. Kolekce Imperiale stylově propojuje dovednosti řemeslníků Chopard s uměleckým řemeslem a horologickou zručností. Dva nové modely z této kolekce nejsou výjimkou: v srdci pouzdra o průměru 36 mm z etického 18karátového růžového nebo bílého zlata osázeného diamanty bije strojek Chopard 96.17-C a zobrazuje čas na dvou jemných perleťových a smaltovaných intarzovaných cifernících.

L'HEURE DU DIAMANT

Kolekce L'Heure du Diamant, která je ztělesněním technické zdatnosti a odvážného avantgardního designu, prošla zkouškou času. Od svého vzniku v roce 1969 až po dnešní modely si zachovala své pravé jádro: průkopnickou modernost, která se stala nadčasovou. Sílu původního designu umocňují tři nové hodinky s vlastním mechanickým strojkem. Osmiúhelníkové pouzdro – které je v kolekci k vidění zcela poprvé – zdobené korunkou, pružným zlatým náramkem inspirovaným historickým modelem a rafinovaným ciferníkem z perleti nebo malachitu dodává kolekci mimořádně moderní vzhled s dotekem vintage.

V hodinkách L'Heure du Diamant Chopard mistrovsky zachycuje krásu diamantů. Řemeslníci manufaktury, uznávaní mistři v oblasti šperkových hodinek, připravili setkání současného designu s královnou drahých kamenů. Kolekci obohacují šperkové hodinky z etického zlata o průměru 26 mm, bohatě osázené diamanty, opatřené náramkem ve stylu kůry vyrobeným ze zlata vytvarovaného vlastní technikou. Hodinky poháněné mechanickým strojkem s ručním nátahem, který je jedním z nejmenších a nejtenčích na trhu - Chopard 10.01-C – jsou svědectvím energie vznikající z dokonalého alchymistického spojení formy a hmoty.

ICE CUBE

V kolekci Ice Cube nabízí Chopard současnou vizi šperku prostřednictvím čistých linií a minimalistických, téměř architektonických tvarů, které vycházejí z estetické dokonalosti krychle a formují její siluetu. Tento šperk, přinášející jiskru do každodenního života, je talismanem pro obě pohlaví, jenž rozzáří i ten nejmenší sluneční paprsek. Ztělesňuje neustálou snahu značky Chopard o odpovědný luxus, neboť etické zlato na těchto modelech září díky práci specializovaných řemeslníků, kteří vylepšují každý povrch materiálu. Kolekce nyní vítá originální varianty prstenů, náušnic a přívěsků ve všech třech barvách zlata: šperky, které můžete sbírat jako drobné poklady!

HAPPY HEARTS

V kolekci Happy Hearts interpretovala značka Chopard univerzální symbol, který je jádrem její identity a filozofie. Srdce – se svými velkorysými křivkami a ladným objemem – je uklidňujícím symbolem pro ženy s velkým srdcem, který se dílnám Maison podařilo vylepšit prostřednictvím snadno nositelných šperků-talismanů. Kolekce nyní vítá nový design náramků vyrobených z etického zlata, které jsou pružné, luxusní a příjemné na kůži.

HAPPY DIAMONDS ICONS

Prostřednictvím svých nenapodobitelných tančících diamantů oslavuje Chopard bezpodmínečnou Joie de Vivre a bezmeznou svobodu. Téměř půl století po vynálezu konceptu Happy Diamonds, pod kterým je Maison podepsán, se třpyt diamantů znovu objevuje v řadě zahrnující náhrdelník sautoir, choker a náramek, jež ukazují zkušenosti předků značky Chopard s výrobou zlatých řetízků.

PRECIOUS LACE

V kolekci Precious Lace Chopard znovuobjevil Haute Joaillerie s působivým designem založeným na mimořádně ženských ažurových motivech. Důmyslně propletené drahé kameny a etické zlato proměňují šperky ve skutečné kousky Haute Couture, které modelují ženský půvab a kopírují každý pohyb těla stejně jemně jako krajková stuha. S náušnicemi ve tvaru srdce a originálními transformovatelnými náhrdelníky přináší značka nové výtvory prodchnuté identitou této charakteristické šperkařské krajky.

Na letošním veletrhu Watches & Wonders Geneva 2024 udělal Chopard dojem svými novými modely hodinek a úchvatnými kolekcemi šperků. Těšit se na další přírůstky tohoto proslulého výrobce můžete nadále i v exkluzivní nabídce klenotnictví a hodinářství BENY, které vám pravidelně přináší ty nejluxusnější hodinářské i klenotnické skvosty. 

Publikováno: 5. 5. 2024

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství, Šperkařství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB