Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Zenith představil nové přírůstky do kolekce defy na lvmh watch week 2023

Letošní ročník LVMH Watch Week, jenž zamířil do Singapuru a posléze New Yorku, představil spoustu hodinářských skvostů. Mezi unikáty značek se objevily také nové modely proslulého výrobce hodinek ZENITH.

Podle Juliena Tornara, generálního ředitele ZENITH, se DEFY Skyline za pouhý rok stala jednou z nejžádanějších řad značky. Důvodem je nejen její silná vizuální identita, ale také jedinečný mechanismus ukrývající se uvnitř hodinek. Společnost ZENITH, která svou dobrou pověst staví mimo jiné i na kvalitních strojcích vyrobených ve vlastní režii, nové modely vybavila kalibrem El Primero. Tento strojek, uvedený poprvé v roce 1969, patřil mezi první automatické chronografy na světě a jeho současná verze umožňuje dokonalou přesnost v měření času ve zlomcích sekundy. 

Kolekce DEFY, která je synonymem jedinečného přístupu k progresivnímu hodinářství, představuje několik zbrusu nových modelů. Zatímco DEFY Skyline Skeleton jsou moderním vyjádřením skeletonových hodinek, DEFY Skyline byly navrženy v nové unisex verzi střední velikosti o průměru 36 milimetrů, která do pouzdra ikonického designu zakomponovala svěží pastelové barvy. Model Skyline ve velikosti 41 milimetrů se rovněž dočkal své první butikové edice, v níž se mistrovsky snoubí tmavé tóny se zlatem. Posledním přírůstkem jsou hodinky DEFY Extreme Glacier, vysoce odolný model inspirovaný syrovou krásou zamrzlé divoké krajiny.

DEFY Skyline Skeleton

Kolekce, která byla minulý rok představena jako nejnovější kapitola trvalého odkazu robustních a mimořádně futuristických hodinek ZENITH, se dočkala nové obměny. Hodinky DEFY Skyline Skeleton našly inspiraci v moderní městské krajině a neustále se zrychlujícím světe, kde může být každý zlomek sekundy rozhodující.

Skeletonové hodinky byly vybaveny harmonicky symetrickým ciferníkem umístěným v hranatém ocelovém pouzdře o velikosti 41 milimetrů. Jeho tvar má podobu čtyřcípé hvězdy, která odkazuje k logu ZENITH „double Z“ z 60. let 20. století. Otevřený ciferník vyvedený v černé nebo námořnické modré je doladěn detaily s technologií Super-LumiNova pro snadnou čitelnost, ale i matnými a leštěnými povrchy, jež zdůrazní hloubku každého okamžiku. Po vzoru prvních modelů DEFY z 60. let si i nové ocelové pouzdro hodinek Skyline Skeleton zachovává stejnou DNA robustnosti a odolnosti, nově však přináší moderní vzhled a řadu nových funkcí. Na vrcholu ocelového pouzdra se skví nově pojatý fazetovaný rámeček s 12 stranami, které slouží jako nástavba hodinových ukazatelů. Šroubovací korunka s emblémem hvězdy zajišťuje hodinkám vodotěsnost na 100 metrů.

Uvnitř hodinek DEFY Skyline Skeleton se ukrývá kalibr El Primero 3620 SK, automatický strojek zkonstruovaný s podobnou architekturou jako chronograf El Primero 3600. Jeho účinný automatický mechanismus s rotorem ve tvaru hvězdy poskytuje rezervu chodu přibližně 60 hodin.

Unikátní všestrannost hodinek zakončuje důmyslný mechanismus rychlé výměny pásku pomocí bezpečnostních tlačítek na zadní straně. Ocelový náramek se saténově broušeným povrchem a zkosenými leštěnými hranami lze snadno nahradit dodávaným pryžovým páskem se skládací ocelovou sponou, jenž dokonale ladí s barvou ciferníku.

DEFY Skyline v 36mm provedení

Stejně výrazná silueta a hvězdný lesk, ale nové barvy a rozměr: to je nová verze hodinek DEFY Skyline. 36milimetrová verze zachovává hranaté tvary, které doplňuje skromnějšími, unisex proporcemi ideálními pro každého, kdo upřednostňuje menší rozměr hodinek.

K dispozici jsou tři barvy ciferníku. Zatímco tou první je tmavě modrá, stejná jako u 41mm verze, další dvě přináší do kolekce DEFY zcela nové pastelové tóny: růžové a zelené. Obě barvy doplňuje metalický základ, leštěný a kartáčovaný, s paprsky vycházejícími z pěticípé hvězdy ZENITH v horní části číselníku. Jeho geometrický vzor se skládá z vyrytých čtyřcípých hvězd, které odkazují k původnímu logu značky z 60. let 20. století.

Model DEFY Skyline je k dispozici s fazetou s brilianty i bez nich. Hodinky jsou určeny pro všechny příležitosti, díky šroubovací korunce disponují i vodotěsností 10 ATM (100 metrů). Mechanismus pro rychlou a snadnou výměnu pásku umožňuje nahradit ocelový náramek dodávaným pryžovým páskem se vzorem hvězdné oblohy v barvě ciferníku a skládací sponou.

V srdci hodinek bije kvalitní automatický strojek Elite 670. Moderní šedé provedení s rotorem ve tvaru hvězdy vytváří stejný vzhled, jaký můžete spatřit u ostatních kolekcí hodinek DEFY. Při plném nátahu poskytuje model DEFY Skyline rezervu chodu 50 hodin.

DEFY Skyline Boutique Edition

Díky svému velkolepému úspěchu z minulého roku se kolekce DEFY dočkala své první exkluzivní butikové edice. Průlomový model, jenž nabízí svůdnou kombinaci kontrastních tónů, disponuje 41mm ocelovým pouzdrem s dvanáctihrannou fazetovanou lunetou připomínající první náramkové hodinky DEFY z roku 1969.  

Zářivý antracitový číselník zdobí motiv z růžového zlata, které se promítlo i na hodinové ručičky a ukazatele. Jedinečná vizuální podívaná připomíná souhvězdí zlatých hvězd třpytících se na noční obloze. Tohoto poutavého efektu bylo dosaženo vyrytím čtyřcípých hvězd, které byly následně pozlaceny růžovým zlatem.

Hodinky DEFY Skyline Boutique Edition pohání automatický kalibr El Primero 3620 s unikátním ukazatelem chodu na 1/10 sekundy. Strojek, který je viditelný přes safírovou zadní stranu, je rovněž obdařen mechanismem stop-sekundy pro přesné nastavení času. Futuristický model s obousměrným rotorem poskytuje rezervu chodu přibližně 60 hodin.;

Kromě ocelového náramku s kartáčovaným povrchem a leštěnými zkosenými hranami je k hodinkám dodáván také černý pryžový pásek se vzorem hvězdné oblohy a ocelovou skládací sponou. Díky systému rychlé výměny lze pásek jednoduše vyměnit podle svých potřeb či nálady.

DEFY Extreme Glacier

Hodinky, které stírají hranice mezi precizním hodinářstvím a nositelným uměním. DEFY Extreme Glacier, limitovaná edice čítající pouhých 50 kusů, je k dostání exkluzivně v kamenných buticích ZENITH a online buticích. Inspirována byla pustou zmrzlou krajinou, ve které se daří jen těm nejodolnějším jedincům. Model, jenž vydrží i v drsném a extrémním prostředí, je následníkem hodinek DEFY Extreme Desert uvedeném na trh v roce 2021.

Nedílnou součástí odolného titanového pouzdra jsou chrániče tlačítek a ostře fazetovaná dvanáctihranná spodní část vrstvené lunety vyrobené z chalcedonu. Tento poloprůhledný krystalický kámen s bleděmodrým odstínem evokuje krásu zamrzlého ledovce. Každý kámen, který je pečlivě ručně broušen a leštěn, se liší díky své struktuře, a tak je každý kus hodinek dokonalým originálem.

Otevřený číselník hodinek odhaluje vnitřní uspořádání inovativního automatického chronografu El Primero s přesností na 1/100 sekundy. V souladu s tématem ledovce jsou počítadla chronografu vyrobena z průhledného safírového sklíčka, které je opatřeno matnou úpravou připomínající vrstvu ledu propouštějícího světlo.

Precizní vzhled hodinek dotváří titanový náramek, který lze vyměnit za jeden z dodávaných pásků: odolný černý řemínek na suchý zip s trojitou skládací titanovou sponou nebo bílý pryžový pásek se skládací sponou.

Tyto nejnovější výtvory z dílny značky ZENITH představené během LVMH Watch Week 2023 jsou vrcholným bodem uznávané kolekce DEFY. Společným znakem hodinek je nejen futuristický vzhled, ale především vysoká kvalita a přesnost měření času, které švýcarská hodinářská společnost klade na první místo i pro svůj další vývoj v nadcházejícím roce.

Publikováno: 24. 3. 2023

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB