Od 2.2.2024 – 31.4.2024 bude prodejna BENY na Václavském nám.52 Praha 1 z důvodu rekonstrukce uzavřena.
Služby hodinářského servisu, zlatnického ateliéru a prodej vám budou k dispozici na pobočkách Beny Václavské nám.24 a Pařížská 8.

Péče o šperky

Co dělat, aby si Vaše šperky uchovaly svůj krásný vzhled po dlouhou dobu?

Pokud se budete řídit našimi radami ohledně nošení šperků, čištění šperků a péče o šperky, budou šperky Vaší ozdobou dlouhá léta a mohou se stát rodinným klenotem předávaným po generace.

Péče o zlaté šperky

V rámci domácí péče pro zachování lesku šperků ze zlata bez kamenů si vystačíte s miskou teplé vody, trochou mycího prostředku na nádobí, měkkým zubním kartáčkem na odstranění mastnoty a nečistot. Nezapomeňte po vyčištění šperky dobře opláchnout čistou teplou vodou a nechat uschnout na měkkém hadříku. Duté šperky schnou déle, jelikož voda je i uvnitř. Na závěr šperky vyleštěte měkkým hadříkem či hadříkem přímo určeným k leštění zlata (lze zakoupit). Jemně až filigránsky zpracované šperky s jemnými detaily, kameny a zdobením je vždy lepší svěřit profesionálům. Domácí koupele a speciální leštící ubrousky na zlato však nikdy nedocílí původního lesku šperku a neobnoví jeho povrch. Proto je dobré čas od času své šperky svěřit zlatnickému servisu, kde Vám šperky nejen vyčistí a profesionálně vyleští, ale obnoví zároveň i původní povrch šperků (obnovení matu, pískování, gravírování, aj.). Naše zlatnická dílna Vám garantuje ty nejvyšší standardy péče a Vaše šperky budou neustále jako nové. 

SOS po vyčištění mi jde ztěžka zapnout náušnice a karabinka u řetízku vrže – kápnete trošinku oleje a bude vše v pořádku nebo nás kontaktujte.

Péče o šperky s drahými kameny

Briliantové nebo diamantové šperky, safírové šperky a granátové šperky se snadno udržují, protože jsou poměrně odolné.  Opatrni buďte  s rubíny a smaragdy. Smaragdy a rubíny mají ve většině případů v sobě inkluze a tzv. stresové trhliny, do kterých by mohla v rámci nesprávně zvolené domácí péče proniknout tekutina a zničit tak krásný oheň a jas kamene. Zde je také třeba dbát opatrnosti u metod, jako je čištění domácím ultrazvukem.

Dále si pamatujte, zjednodušené pravidlo, že libovolný drahý kámen, který není průsvitný či průhledný, nemá rád žádnou chemii a agresivní čistící prostředky. Patří mezi ně např. tyrkys, malachit, korál, opál, dublety. Kameny zmatní a změní barvu.

Takže: čištění šperků s kameny bude jistější svěřit zlatnickému servisu, který Vám šperky nejen vyčistí, ale i překontroluje usazení kamenů a případně je přefasuje.

Péče o perly

Perly jsou organického původu (podobně jako nehty a rohovina), proto jim škodí kyselé prostředí a chemikálie. Pokud se perly nosí přímo na pokožce a přicházejí do styku s kosmetikou, je třeba perly pravidelně otírat měkkým hadříkem. Pokud již máte na sobě perly, vyvarujte se používání laku na vlasy a parfému. Platí pravidlo, perly až na závěr.
Perlám nevadí čistá voda, je to možnost, jak je zbavit nečistoty a chemie. Jen pozor při následném sušení. Perly vždy sušíme položené a natažené na měkkém savém hadříku, aby netrpělo hedvábí, na kterém jsou navlečené.
Pokud nit nebo uzlíky mezi perlami ztmavnou nebo hedvábná nit se stává průhlednou, je nejvyšší čas nechat perly převléknout. Nejen kvůli nevzhlednosti, ale blíží se čas přetrhnutí. Nejchoulostivější místo je vždy u zapínání. V našem zlatnickém ateliéru Vám perly převlékneme i uzlíkovou technikou, která je nejbezpečnější. Perlové náušnice na puzetu nikdy nesundávejte způsobem, že uchopíte kuličku a silou stahujete. Pokud Vám ovšem perla zůstane mezi prsty, nevadí. Obě náušnice doneste do našeho zlatnického servisu, kde dáme vše do pořádku.

SOS zmatněla mi perla – opláchneme pod čistou vodou, jemně otřeme hadříkem a následně lehce promažeme přírodním olejem.

Obecné informace o nošení šperků

Některé šperky byste při sprchování a koupání neměli nosit. Jedná zejména o šperky s perlou a korálem. Šperky byste si měli také sundávat na spaní. Zejména odlehčené a jemně zpracované šperky, náhrdelníky s kameny ale i většinu náhrdelníků bez kamenů. Zabráníte tak jejich deformaci či polámání. Výjimkou jsou článkové řetízky z plného zlata, kterým zlomení či deformace nehrozí, jen je možné přetržení u jemné vazby v delší délce. U náušnic platí totéž. Prsteny trpí při jakékoli manuální činnosti, domácí práce a zahradničení nevyjímaje.

Šperkům prospívá uchovávání ve speciálních šperkovnicích, kde mají svůj dostatečný prostor. Ideální je šperkovnice se spoustou měkce vystlaných přihrádek, které zabrání oděru šperků.

Díky moderním technologiím, zručnosti zlatnických mistrů a znalostí odborníků Vám naše společnost zajišťuje plný servis včetně bezplatných konzultací s našimi odborníky. Neváhejte se na nás obrátit, pokud si nejste s čímkoli jisti.

„Pečujte o svůj šperk, bude Vaší ozdobou dlouhá léta a může se stát rodinným klenotem předávaným po generace.“

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB