JAK VYBÍRAT NÁUŠNICE

Podle tvaru obličeje  

Správně zvolené náušnice dokáží zázraky. Zvýrazní přednosti a upozadí případné nedostatky. S výběrem těch správných Vám poradíme.

Použijte náušnice k proporcionálnímu vyrovnání tvaru obličeje!

Nejdůležitější je zvolit správný typ náušnic, hodící se šířkou a délkou ke tvaru obličeje s vyhovujícím zapínáním. Protáhlý typ obličeje nebudeme ještě více protahovat a kulatý není žádoucí rozšiřovat. Níže Vám představíme nejčastější typy obličejů. Definujte typ obličeje a my Vám následně poradíme nejvhodnější náušnice pro danou tvář.

Základní typy obličejů, definujte tvar obličeje:

Pokud jste definovali tvar obličeje, níže se dozvíte, které náušnice mu budou nejvíce slušet.

Kulatý obličej  

Stejně dlouhý a široký obličej s nízkým čelem a s výraznými líčky. Pro tento tvar obličeje jsou vhodné náušnice, které ho opticky zúží a prodlouží.

Vhodné náušnice: s kamenem či bez kamenu, tzv. pecky (ne však kulaté), visací náušnice, krátké visací náušnice, polokruhy, objímky/k uchu, lemující náušnice tzv. záušnice.

Vyvarujte se: kruhy, polokruhy, pecky ve tvaru kuliček, kuliček a kulatých tvarů obecně.

Oválný obličej  

Obličej s nejlepšími proporcemi vhodný téměř pro každý typ náušnic.

Vhodné náušnice: s kamenem či bez, nápadné i nenápadné libovolných tvarů, visací náušnice, krátké visací náušnice, kruhy, objímky/k uchu, pecičky, polokruhy, lemující náušnice/záušnice.

Vyvarujte se: problematickým modelem mohou být přehnaně dlouhé lustrové visací náušnice končící pod bradu.  Tvář by mohla být natolik prodloužena, až by to rušilo její ideální proporce.

Srdcový obličej 

Obličej s širokým čelem, špičatou bradou a výraznými líčky. Pravidelnějšího tvaru dosáhnete optickým rozšířením dolní části obličeje.

Vhodné náušnice: výrazné s kamenem či bez, visací náušnice, krátké visací náušnice, náušnice ve tvaru kruhu. Vše nejlépe geometrického a ostrého tvaru. V případě dlouhých náušnic by nejvýraznější část měla být v úrovni brady a opticky tuto část rozšířit.

Vyvarujte se: rovným visacím náušnicím, díky kterým bude obličej působit špičatě a ostře.

Čtvercový obličej 

Široká čelist a čelo s jasně definovanými líčky. Tento typ obličeje potřebuje náušnice, které zjemní ostré rysy tváře.

Vhodné náušnice: s kamenem či bez končící výše, než je linie brady, různě zdobené. Visací náušnice, krátké visací náušnice, kruhy, objímky/k uchu, pecičky, polokruhy, lemující náušnice/záušnice 

Vyvarujte se: geometrickým a ostrým tvarům.

Obdelníkový obličej 

Úzký obličej s výraznou čelistí a čelem s jasně definovanými líčky, který má podobné rysy jako čtvercový obličej, jen je mnohem více prodloužený.

Vhodné náušnice: s kamenem či bez, jemně působící. Krátké visací náušnice, kruhy, objímky/k uchu, pecičky, polokruhy, lemující náušnice/záušnice. Velice slušivé jsou náušnice ve varu kapky.

Vyvarujte se: příliš dlouhým náušnicím a náušnicím geometrických a ostrých tvarů.

Diamantový obličej 

Obličej, který působí úzce a dlouze s výraznými líčky a špičatou bradou a nevýraznou čelistí. Obličej nepotřebuje prodlužovat.

Vhodné náušnice: s kamenem či bez jemně působící. Krátké visací náušnice, kruhy, objímky/k uchu, pecičky, polokruhy, lemující náušnice/záušnice. Velice slušivé jsou náušnice ve varu kapky.

Vyvarujte se: tenké dlouhé náušnice a náušnice geometrických a ostrých tvarů nejsou ideální volbou.

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB