TYPY ZAPÍNÁNÍ NÁUŠNIC

Při pořizování náušnic hraje zapínání, které je nedílnou součástí náušnic, důležitou roli. Ne každé zapínání vyhovuje každému. Jsou zapínání, která nejsou vhodná pro miminka. V případě velmi citlivého a choulostivého ušního boltce, budete volit rozhodně jiný typ zapínání, než je např. puzeta - aby lalůček netrpěl a dýchal. Pokud náušnice často střídáte nebo je v zaměstnání musíte sundávat, je dobré tuto skutečnost zohlednit. V případě některých modelů náušnic lze zapínání na požádání vyměnit. Někdo upřednostňuje design, jiný funkčnost.  Aby Vám žádný typ zapínání nebyl cizí, abyste si ho lépe představili a zvolili to nejlepší, připravili jsme pro Vás přehled těch nejobvyklejších.  

PUZETA

Nejrozšířenější typ zapínání zejména v Západní Evropě. Na hladkou tyčinku se navlékne puzeta - motýlek. Zářez na tyčince (dříku) puzety slouží jako pojistka protí ztratě náušnice. Čas od času je dobré puzetu překontrolovat a stiskem zmenšit otvor pro dřík. Jednoduchá a rychlá manipulace. Pokud často měníte náušnice, ideální volba. 

ŠROUBEK/BALÓNEK

Velice bezpečné zapínání podobné zapíní na puzetu s tím rozdílem, že na tyčince (dříku) je závit a na který se balónek našrobuje jako matička. Pokud často měníte náušnice počítejte s pomalejší manipulací. Čas od času při dlouhodobém nošení vyčistit balónek, ve kterém se rády drží nečistoty a došroubovat do konce.

BIZURA

Praktické a velice bezpečné zapíná nejčastěji používané a nejvíce oblíbené u dětských náušnic a náušnic pro miminka. Háček, který se zasouvá do očka v přední částí náušnice lze přihnout. Tím se náušnice uzamkne. Ideální pro nenechavé dětské prstíky. Toto zapínání není vhodné v případě časté výměny náušnic.  

KLAPKA/DÁMSKÝ PATENT

Populární typ zapínání zvaný též klasický závěs či klapka. Princip zapínání spočívá v zaklapnutí nožičky na zadní straně náušnice. Pokud patent dostatečně nepruží je třeba zapínání nechat překontrolovat zlatnickým mistrem. Bezpečné zapínání, které neruší design náušnic a jde snadno nasadit i sundat.

FRANCOUZSKÉ ZAPÍNÁNÍ

Tento typ elegantního a velmi bezpečného uzávěru naleznete též pod názvem ruské či anglické zapínání. Před nasazením náušnic je nutno ovšem nacvičit princip zapínání. Dřík se zářezem, který se zasune do otvoru v zadní klapce náušnice je potřeba při sundávání náušnic mírně přizvednout nebo naopak stlačit dolů.

AFROHÁČEK

Zapínání jinak zvané francouzský háček, je oblíbené pro jednoduchou a rychlou manipulaci a minimalistický design. Háček se jednoduše zasune do dírky. Pro větší bezpečnost je lepší háček zajistit silikonovou "zátkou", či dokoupit zlatou puzetku proti vypadnutí. Toto zapínání není vhodné pro malé slečny.

ZAPÍNÁNÍ KLOUBEM

Velmi oblíbené, spolehlivé a bezpečné zapínání, které neruší design náušnic. Toto zapínání je jediným možným řešením např. u malých kroužků a objímek, které by jinak nebylo možné bezbolestně či bez poškození náušnice nasadit do ucha. Pozor, uzávěr se nesmí otvírat silou. Měl by jít snadno, ale ne samovolně otevřít.

ZAPÍNÁNÍ TYČINKOU

Zapínání nejčastěji používané pro kruhové náušnice. Tyčinka s kloubkem se zaklapává do vidlice či zasouvá do protilehlé části náušnice. Pokud tyčinka kloubek nemá, čeká vás náročnější manipulace, kdy musíte dávat pozor, aby nedošlo k deformaci přílišným roztažením náušnice. Zapínání je spolehlivé a bezpečné.

ANGLICKÝ ŠROUBEK

Pokud nemáte propíchnuté uši, anglický šroubek je řešením. Toto zapínání není vhodné pro těžké náušnice, protože princip šroubovacího svěráčku by váhu neudržel. Toto zapínání opět považujeme za kompromis a neřadíme ho mezi bezpečná. Nicméně pro drobné náušnice je to i dlouhodobé řešení.

KLENOTNICKÁ KLIPSA S DŘÍKEM

Zapínání vhodné pro těžké náušnice. Dřík, který se prostrčí ušním boltcem a napružená jistící klipsa, jsou zárukou vysoké bezpečnosti. Pokud by klipsa při nošení působila bolest, lze její napružení přizpůsobit. Jednoduchá a rychlá manipulace. Zapínání řadíme mezi bezpečná a komfortní.

KLENOTNICKÁ KLIPSA BEZ DŘÍKU

Klasická klipsa je to pravé pro nepropíchnuté lalůčky. Zvýšený povrch ve vrchní částí vnitřní strany náušnice a napružená klipsa zajišťují tlakem stabilitu náušnice na ušním boltci. Pozor na příliš velký tlak, který může způsobit bolest hlavy. Toto zapínání považujeme za kompromis a neřadíme ho mezi bezpečná, spíše k příležitostnému nošení.

POZOR!

Náušnice s perlou či korálem na puzetku nikdy nesundáváme způsobem, že držíme kuličku a stahujeme puzetku. Je nutno uchopit jemně přední část co nejblíže u ucha nejlépe za podložku pod kuličkou nebo se dostat až na dřík a následně sejmout puzetku.

.....samozřejmostí je navštívit čas od času zlatnický servis a jakýkoliv typ zapínání nechat překontrolovat. Někdy stačí přihnout tyčinku či klipsu, stáhnout puzetku a tím zamezit případnou ztrátu náušnice.

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB