STROJEK

Základní typy strojků (napájení), vodotěsnost, nárazuvzdornost

Typ pohonu určuje jakým způsobem získává strojek energii pro svůj chod. 

MECHANICKÉ NATAHOVACÍ STROJKY - ruční nátah,hodinky pravidelně ručně natahujme. Běžné hodinky vydrží jeden až dva dny, ty nejkvalitnější hodinky až dva týdny.

AUTOMAT –   automatické hodinky se samonátahem není třeba ručně natahovat. Tyto strojky jsou poháněny běžnými pohyby ruky. Rezerva nátahu (výdrž hodinek) se běžně pohybuje okolo 2 dnů. Pokud vím, že nezaručím hodinkám dostatečný pohyb lze hodinky dotáhnout ručně, pořídit si natahovač nebo zvolit jiný druh pohonu.

QUARTZ – baterie, dodává strojku energii.

KINETICKÝ POHON - systém automaticky vytváří potřebnou energii využitím pohybu lidské ruky. Část vyprodukované energie je využita k pohonu strojku, část je uchovávána v integrovaném kondenzátoru. Hodinky nezastaví, ani pokud je majitel na několik dní odloží. V případě, že je klidové období delší, zastavuje se pohyb ručiček, ale uchovávaná energie je dostatečná k obnovení chodu hodinek pouhými několika pohyby.

ECO DRIVE - mění sluneční, nebo umělé světlo v čistou energii, rezerva chodu až 500dní, quartzový stroj je dle potřeby poháněn z miniakumulátoru. Konec výměny baterií.

SOLÁRNÍ NAPÁJENÍ – bateriový stroje se solárním pohonem. Solární panely zabudované pod ciferníkem doplňují energii pro zasazený vysokokapacitní kondenzátor.

CHYTRÉ HODINKY NEBOLI SMARTWATCH - jsou zařízení s vlastním operačním systémem, která mají podobu náramkových hodinek a která kromě ukazování času umožňují svému majiteli využití mnoha různých funkcí. Chytré hodinky tak fungují podobně jako chytré telefony a svými funkcemi doplňují nebo i zcela nahrazují funkce smartphonů.

Obecné pokyny
•    Nenechávejte hodinky v extrémně teplých nebo studených podmínkách. 
•    Hodinky odolávají nárazům (např. při sportu), zabraňte však pádu hodinek na tvrdý povrch (podlahu apod.). 
•    Nevystavujte hodinky silným magnetickým polím. 
•    Udržujte Vaše hodinky v čistotě. Případné nečistoty odstraňte jemným hadříkem. Kovový tah čistěte kartáčkem v mýdlovém roztoku, plastový nebo gumový řemínek čistěte vodou bez rozpouštědel a kožený řemínek ošetřujte na povrchu suchým hadříkem a vespod hadříkem namočeným v lihu.

NÁRAZUVZDORNOST
V současnosti jsou prakticky všechny vyráběné hodinky nárazuvzdorné pro běžné nošení,  proto se nápis anti-shock jna ciferníku neobjevuje. Extrémní modely bývají vybaveny složitějšími systémy ochrany.
VODOTĚSNOST
Pro snadnější orientaci názorná tabulka, která vám pomůže zjistit, pro který styk s vodou jsou Vaše hodinky vhodné.
 

Water Resistance (vodotěstnost)

30M

100 FT

3 ATM

3 BAR

50M

160 FT

5 ATM

5 BAR

100M

300 FT

10 ATM

10 BAR

150M

500 FT

15 ATM

15 BAR

200M

660 FT

20 ATM

20 BAR

1000M

3300 FT

100 ATM

100 BAR

náhodný styk s vodou, umývání rukou, déšť povrchové plavání plavání a šnorchlování potápění bez přístroje profesionální potápění s dýchacím přístrojem
ISO 2281 ISO 6425

 

Na co dávat pozor u vodotěsných hodinek!

•    Vysoké teplotní rozdíly snižují vodotěsnost hodinek, například při přechodu ze slunce do studené vody. 
•    Korunka hodinek nesmí být při plavání povytažena. Vždy zkontrolujte před vstupem do vody. 
•    Nemanipulujte pod vodou s tlačítky, nebo korunkou hodinek.
•    Po plavání ve slané, nebo chlorované vodě hodinky omyjte čistou vodou a osušte. 
•    Baterii neměňte sami, vždy nechte výměnu baterie na profesionálovi.
•    Pokud se do hodinek dostane voda, nebo pára, hodinky co nejrychleji odneste do servisu. 

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB