PRO KOHO

Pánské, dámské či unisex? Jaký číselník? Jaký tvar pouzdra? 15 záklaních pojmů.


Poradíme vám, na co dbát při výběru hodinek, protože hodinky již dávno neslouží jen jako ukazatel času, ale vypovídají mnohé i o svém majiteli, jeho stylu i společenském postavení. Hodinky proto vybírejte s ohledem na účel jejich používání. Jejich design by měl být v souladu s osobností a stylem majitele. 

Dámské hodinky

Dámské hodinky jsou důležitým doplňkem současné ženy, proto by neměly plnit pouze funkci praktickou, ale měly by být i estetické, doplňovat, zdobit svou majitelku. Být se svou majitelkou v souladu. 

Kompletní nabídka dámských hodinek

Pánské hodinky

Hodinky pro muže bývají masivnější a mívají obvykle široký řemínek. Muži zpravidla ocení bohatou funkční výbavu hodinek. 

Kompletní nabídka pánských hodinek

Unisex hodinky       

Unisex hodinky, vhodné pro muže i ženy. Jejich vzhled a velikost je univerzální a vyhovují tak jak dámám tak i pánům.

Kompletní nabídka unisex hodinek

15 základních pojmů aneb  nejčastěji používané hodinářské termíny v kostce

I na tvaru hodinek záleží

Je důležité zvolit správný tvar pouzdra hodinek. Tvar, který Vám bude slušet a bude Vám příjemný na ruce. Kulatý tvar pouzdra hodinek je klasika, odvážnější jsou hodinky hranaté, obdélníkové, oválné či soudkové. Existují samozřejmé i jiné tvary, originální, výjimečné, poutající pozornost. Hranatý tvar hodinek neznamená výhradně pánský model a oválný tvar není výhradně určen pro dámy.

Typy číselníků

ANALOGOVÉ - zobrazení času pomocí ručiček, hodinové, minutové a vteřinové.

DIGITÁLNÍ - takto se označují hodinky s digitálním výstupem ukazatele času (číslice na displeji).

KOMBINOVANÉ - zobrazení času pomocí ručiček v kombinaci s digitálním displejem.

BINÁRNÍ - od běžných hodinek, se liší originálním zobrazováním času, které je postaveno na schématu znaků, sčítání, odečítání apod. Tato forma zobrazování od Vás vyžaduje znát schéma displeje, abyste mohli dobře odečíst čas. po sečtení hodnot v binárním kódu získáme daný čas nebo datum (binární kód: 1;2;4;8;16;32)/ dvojková soustava (binární soustava) je číselná soustava mocnin čísla 2 -binární hodinky jsou zejména pro milovníky futurismu a moderní doby. 

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB