O PERLÁCH

Perly jsou již od nepaměti symbolem luxusu, bohatství a elegance. Jsou jediným organickým drahokamem. Šperky z pravých perel jsou hodnotné a nadčasové. Jsou vhodným dárkem mimo jiné také u příležitosti křtin, promocí a svateb.

Jejich jednoduchost a prostá krása sluší každé ženě.

Přírodní perly

Perla se rodí uvnitř měkkýše-perlorodky. Do schránky vnikne malý cizorodý předmět, např. zrnko písku. Toto zrnko vyvolá obrannou reakci perlorodky a ta počne vylučovat perleťovou hmotu a obalovat toto cizí tělísko. Toto je přirozený proces ve volné přírodě.

Tyto perly jsou velice vzácné a dají se koupit pouze na aukcích nebo u vyhlášených klenotníků.

Perly z chovů – kultivované perly

Většina v současnosti prodávaných perel pochází z chovů. Kultivované perly vznikají taktéž uvnitř perlorodky a tento proces je stejný jako u přírodních perel jen s tím rozdílem, že cizí tělísko je vkládáno do perlorodky úmyslně. Doba růstu perly se pohybuje od jednoho roku do několika let. K hlavním oblastem chovu perel patří Čína, Japonsko, Tahiti a Vietnam.

Druhy perel

Perly rozdělujeme do dvou kategorií: SLADKOVODNÍ A MOŘSKÉ

Mořské perly - lze rozlišit několik základních druhů perel

      Klasifikace perel: systém A-AAA

     Jsou jedny z nejkrásnějších a největších mořských perel světa.

     Klasifikace perel: systém A-D, možno též systém A-AAA

      Klasifikace perel: systém A-D, možno též A-AAA

Sladkovodní perly jsou produkovány mj. perlorodkou říční. V chovu se používají cizí tělíska menší než v mořských farmách. V jedné perlorodce může současně vyrůstat 20 a více perel, oproti mořským perlám, ve kterých mohou současně vyrůstat maximálně 2 perly. Díky tomu jsou sladkovodní perly cenově dostupnější. Perla je tvořena celá z perleti. V současné době je jejich kvalita mnohdy srovnatelná s mořskými perlami.

KLASIFIKACE PEREL 

AAA – perly nejvyšší kvality prakticky bezchybné perly, povrch má velmi vysoký lesk a alespoň 95 % plochy perly je bez jakéhokoli typu přírodní vady (tečky, rýhy). Perla by měla mít dokonale kulatý tvar, vysoký lesk. U mořských perel Akoya by v této kvalitě měla být tloušťka perleti 0,4 mm a více (u sladkovodních perel to neplatí, neboť jsou tvořeny celé z perleti)

AA – standardní kvalita povrch perly by měl mít vysoký lesk, a nejméně 75 % plochy perly by mělo být bez přírodních vad. Tvar perly je téměř kulatý, lesk bude velmi pěkný, silná vrstva perleti. Celkově jsou perly AA ve velmi pěkné kvalitě, ale ne tak krásné jako u kvality AAA.

A – nejnižší kvalita to je nejnižší kvalita perly s nižším leskem anebo s vadami na více než 25% povrchu perly. Na povrchu perly mohou být rýhy, tečky, jejich tvar nemusí být příliš pravidelný.


Systém A–D 

Jak pečovat o perly ve zkratce 

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB