Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Raymond Weil a jeho novinky pro svobodomyslné muže

Unikátní a sofistikované, takové jsou hodinky Raymond Weil. Příběh této značky luxusních hodinek začal v roce 1976, uprostřed krize hodinářského průmyslu. Pan Raymond Weil se rozhodl založit svou vlastní společnost. Jeho výtvory záhy ocenili hodinářští nadšenci a za pár let vybudoval slavnou značku světového renomé.

Dobře naladěné hodinky

Produkce rodinné hodinářské firmy byla vždy ovlivňována a inspirována hudbou, což se silně odráželo v názvech kolekcí. Dokladem je už kolekce Amadeus z roku 1983 pojmenovaná po W. A. Mozartovi. Na trh byla uvedena ve spojení se slavným filmem Miloše Formana. Brzy následovaly další „hudební“ kolekce: Fidelio, Traviata, Don Giovanni, Jasmine, Maestro, Nabucco, Noemia, Parsifal, Shine, Tango nebo Saxo. Osobnost značky však utvářely ještě kultovnější kolekce: Toccata, ženská kolekce Fantasia a symbolické Othello – směs avantgardní technologie a vytříbeného designu v ultratenkých hodinkách vytvořená v roce 1986 k oslavě desátého výročí působení značky v hodinářském průmyslu.
Ovšem Raymond Weil nevzdává hold jen hudbě, ale také svobodomyslnosti nezávislého muže. Tím je prodchnuta už od roku 2007 řada Freelancer, kterou nedávno obohatily dvě velké novinky. 

Freelancer Automatic Chronograph Bi-compax Bronze

Hodinky vycházejí z designu motocyklu vyrobeného přímo pro značku Raymond Weil řemeslníky z Meister Engineering. Bronzové pouzdro, jehož elegantní vzhled časem umocní patina, má rozměr 43,5 mm. Nachází se v něm černý kouřový číselník, který obsahuje 30minutový chronograf a malý sekundový subčíselník. Vinatge vzhled hodinek záměrně navozuje dojem sofistikované kulaté přístrojové desky lákající k pokoření rychlosti. Pro případ, že by se vám při vzrušující jízdě životem rozbušilo srdce, na hodinkách naleznete měřič tepové frekvence i skutečný tachometr! Stupnice tachometru a pulsmetru jsou umístěné na saténové keramické vložce a přírubě hodinek. Velkorysé zlaté hodinové a minutové ručičky jsou ve spojení s použitými indexy s luminescenční úpravou vysoce čitelné. Stejně tak i černě zbarvená datumovka na 6. hodině.
Hodinky jsou k dispozici ve dvou variantách, jedna s oranžovými a červenými akcenty, ta je omezená na pouhých 300 kusů, a druhá s modrými akcenty. Zadní část hodinek je vyrobena z nerezové oceli a přes sklíčko je vidět na strojek Calibre RW5030, který dokáže autonomně běžet po dobu 56 hodin. Hodinky se dodávají na hnědém koženém řemínku s kontrastním prošíváním a bronzovou překlápěcí sponou vybavenou dvojitým systémem push-security. Raymond Weil Freelancer Bi-Compax 7780-TB3-20423

RAYMOND WEIL Freelancer 7741

I nový model RAYMOND WEIL Freelancer 7741 tri-compax chronograf překypuje elegancí. Pouzdro z nerezové oceli 43,5 mm svými broušenými a leštěnými částmi dodává hodinkám neobyčejně luxusní vzhled. Rám je navíc vybaven keramickou vložkou odolnou proti poškrábání a tachometrickou stupnicí. Ručičky i indexy jsou lemovány luminiscenční úpravou. Srdcem nového chronografu 7741 je nový Caliber RW5030. Tento automatický strojek, viditelný na zadní straně, má rezervu chodu 56 hodin. Model je nabízen v různých variantách ciferníku a je dostupný s pětiřadým náramkem nebo barevně sladěným páskem.

Publikováno: 5. 9. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB