BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Maurice Lacroix – spojení tradice a technologií

Úspěch je cesta, ne cíl. Tak zní krédo renomované značky Maurice Lacroix, jejíž první modely švýcarských hodinek vznikly před více jak 45 lety. Přestože jde o poměrně mladého výrobce, jeho jméno si rychle vydobylo místo na vrcholu trhu s luxusními hodinkami. 

Značka Maurice Lacroix je v současnosti zastoupena ve více než 60 zemích světa. Důvodem jejího úspěchu je nejen nadčasový vzhled, ale především inovativní funkce a zajímavé technologie. 

Švýcarská kvalita

Značka Maurice Lacroix vznikla jako součást mnohem starší společnosti Desco von Schulthess Company založené v roce 1889 v Curychu. Ta se původně zabývala distribucí hedvábí a dalšího zboží z Asie, v 60. letech 20. století však založila montážní závod v srdci švýcarského pohoří Jura. Zde vyráběla hodinky pro několik značek, jako je například Heuer, Jaeger-LeCoultre a další. Díky letitým zkušenostem a know-how z hodinářského oboru byla úspěšná společnost jen malý krůček k vytvoření vlastního brandu. Značka Maurice Lacroix spatřila světlo světa v roce 1975.

Cesta na vrchol

Nový výrobce hodinek si popularitu získal takřka okamžitě. Již v 80. letech byly jeho produkty tak žádané, že musel švýcarský závod ukončit výrobu hodinek ostatních značek. Jedním z důležitých milníků Maurice Lacroix je pak rok 1989, kdy společnost koupila výrobce hodinkových pouzder Queloz S.A. Mezi značkami luxusních švýcarských hodinek se tak stala naprosto jedinečnou, protože jako jediná vlastnila svůj závod na výrobu pouzder. 

V 90. letech byla uvedena řada Les Mécaniques, díky níž vstoupil výrobce na trh s luxusními hodinkami. Kolekce, která byla později přejmenována na Masterpiece, zahájila produkci hodinek s inovativními funkcemi a komplikacemi, díky níž je dnes značka Maurice Lacroix proslulá. 

Řada Masterpiece je kolekcí zcela unikátních kousků. Jedním z nich jsou i tyto pánské hodinky Maurice Lacroix Masterpiece Calendar Retrograde s klasickou mechanikou, které kombinují elegantní design se špičkovým zpracováním.

Vývoj strojků

V roce 2001 podstoupila značka důležitý krok ke své nezávislosti – začala vyvíjet vlastní komponenty a strojky. O pět let později se jí podařilo vytvořit svůj zcela první in-house strojek, ML 106, kterým vybavila oblíbený chronograf z kolekce Masterpiece. Od té doby vyvinul výrobce další působivé strojky, mezi nimiž vyniká například první automatický strojek z roku 2011. 

Synergie řemesla a technologií

Složité komplikace zavedené do hodinek Maurice Lacroix zahrnují měsíční fáze, retrográdní displeje, chronografy či paměťovou funkci, k jejímuž představení došlo v roce 2008. Tradiční řemeslné zpracování se snoubí s moderními technologiemi. Díky této synergii, na níž je značka právem pyšná, dokáže Maurice Lacroix oslovovat širokou cílovou skupinu. Náramkové hodinky z kolekcí Masterpiece, Aikon Automatic, Aikon Quartz, Aikon #Tide, Pontos, Eliros a Fiaba působí seriózně i módně zároveň a jsou tak atraktivní i pro mladé lidi podléhající trendům.  

Dámské hodinky z řady Les Classiques jsou zcela nepřehlédnutelné. Perleťový analogový číselník s diamanty je doplněn chronografem s přidanou hodinářskou komplikací měsíční fáze.

Krása v každém detailu 

Znalosti předávané generacemi hodinářů, ale také nejnovější CNC technologie. Všechny součástky hodinek Maurice Lacroix jsou vytvářeny zkušenými odborníky, kteří věnují pozornost každému detailu. Díky tomu vznikají nádherné hodinky, jejichž mechanická složitost je výsledkem tvůrčí snahy značky. 

Luxusní pánský model Maurice Lacroix Aikon Automatic Skeleton 45mm z kolekce Aikon tvoří kulatý analogový číselník, ocelové pouzdro a řemínek z aligátora. Srdcem hodinek je mechanický pohon s automatickým nátahem.

Publikováno: 20. 1. 2023

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB