Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Jak vybrat dokonalý zásnubní prsten

Vánoce jsou časem lásky, a proto není divu, že se prosinec řadí mezi jeden z nejoblíbenějších měsíců pro zásnuby. Pokleknout před ženou pod jmelím nebo jí nadělit třpytivý šperk přímo pod rozzářený stromeček je snad to nejromantičtější gesto. Výběr zásnubního prstenu je však velké téma, které se nevyplatí podcenit.    

Není to tak dávno, kdy vám při výběru zásnubního prstenu stačilo zodpovědět si jen pár dotazů. V dnešní době je toho ale ke zvážení mnohem víc. V BENY jsme pro vás sestavili návod, který vám pomůže rozhodnout se v těch nejtěžších otázkách.

Výběr materiálu

Volba správného kovu je jednou z důležitých součástí procesu navrhování zásnubního prstenu. Než učiníte konečné rozhodnutí, stojí za to zjistit si alespoň základní informace.

Zlato

Zlato je pro výrobu šperků velmi vhodným kovem. A pro zásnubní prsteny je dokonce tím nejoblíbenějším. Aby to nebylo tak jednoduché, zlato se měří v karátech – ty zastupují ryzost zlata, která následně ovlivňuje barvu a tvrdost prstenu. Ryzí, 24karátové zlato je příliš měkké, než aby se dalo používat pro výrobu šperků, a proto se musí míchat s tvrdšími kovy. Nejběžněji používané směsi jsou 14karátové a 18karátové zlato. Zlaté šperky se navíc nemusí omezit jen na jednu barvu.

Barva kovu

Zlatý zásnubní prsten nemusí být jen bílý, lze jej vyrobit také ze zlata žlutého nebo růžového. Barva záleží především na stylu jeho nositelky, ale také výběru kamene, ke kterému by měl kov pasovat.

Bílé zlato

Obliba bílého zlata pro zásnubní prsteny v posledním desetiletí prudce vzrostla. Jeho výhoda spočívá především ve vysokém lesku a velmi moderním vzhledu. Bílé zlato lichotí všem, a to i ženám s velmi světlou pletí. Protože se však často mísí s niklem, neměli by prsteny z bílého zlata nosit osoby s alergií na nikl. 

Prsten My Happy Hearts od značky Chopard je vyroben z bílého zlata a osázen třpytivými diamanty. Korunka ve tvaru srdce je symbolem lásky a oddanosti.  

Žluté zlato

Tradice tohoto kovu sahá až do dob starověkého Řecka a Říma. Žluté zlato je ale považováno za nadčasovou barvu, která nikdy nezestárne, a proto se velké oblibě těší i v současnosti. Dobře vypadá jak s bezbarvými diamanty, především však s barevnými drahokamy.

Tento zlatý prsten od značky BENY je synonymem elegance. Jemně zvlněnou obroučku ze žlutého zlata zdobí 8 diamantů propojených s větším, centrálním briliantem.

Růžové zlato

Růžové zlato získalo svůj jedinečný odstín díky příměsi mědi a stříbra. Je o něco odolnější než bílé nebo žluté zlato. Tento materiál zaznamenal v posledních několika letech nárůst popularity, a to především kvůli svému snovému, romantickému vzhledu. Úžasně také vypadá na všech typech pleti.

Ve zlatnické dílně BENY vznikl zásnubní prsten, který vás uchvátí svým něžným vzhledem. Kombinace 18karátového růžového zlata a 5 diamantů vytváří neobyčejný lesk. 

Platina

Pro výrobu zásnubních prstenů se prioritně využívá zlato, existují však i další možnosti. Jednou z nich je platina, která díky své výjimečné tvrdosti a odolnosti nikdy nezmatní. Jde také o nejvzácnější drahý kov, a tudíž je i o poznání dražší než zlato.

Platinový prsten z dílny značky BENY vyniká svým minimalistickým designem s jediným diamantem umístěným ve středu. Šedobílý odstín, jenž je pro platinu typický, si zanechá svůj lesk po dlouhá léta.

Kombinace barev  

V posledních letech se stalo jedním z trvalých módních trendů kombinování barevných kovů. Šperk z dvou barev zlata dodává šperku intenzivnější lesk a větší výraznost. Skvěle se hodí také k barevným kamenům, především světlejším barevným drahokamům nebo diamantům. Vybrat si můžete kombinaci bílého a žlutého nebo bílého a růžového zlata.

Zásnubní prsten z dílny BENY spojuje bílé a žluté zlato. Diamant umístěný v klasické korunce v centru šperku doplňují menší brilianty po stranách obroučky. 

Volba kamene

Co se týče kamene, pro zásnubní prsten je ideální diamant. V posledních letech však vzrostla obliba barevných drahokamů, které dokáží ze zásnubního prstenu vytvořit originální šperk. Při výběru kamene se ale nemusíte přiklonit buď k jedné, nebo druhé variantě – zásnubní prsten může zdobit více kamenů a diamanty se s ostatními drahými kameny dokonale doplňují. 
Tyto kameny jsou pro zásnubní prsten nejvhodnější.

Diamant

Diamant je v oblasti zásnubních prstenů naprostou stálicí. Symbolizuje věrnost a oddanou lásku. Jeho velkou výhodou je nejen vysoká odolnost, ale také intenzivní třpyt.

Tradiční diamantový prsten značky BENY je vyveden ve stylu „halo“. Kulatý diamant ve středu je obklopen 28 menšími brilianty, které ve spojení s obroučkou ze žlutého zlata tvoří jedinečný šperk. 

Ametyst

Krásný fialový kámen, který vypadá velmi žensky a luxusně. Sice není tak tvrdý, stále však jde o velmi odolný kámen. Jemný levandulový odstín je ideální zkombinovat s bílým nebo růžovým zlatem, čímž prsten získá nádherný, romantický vzhled.

Krásná ukázka toho, jak jedinečný může být prsten s barevným drahokamem. Zlatý zásnubní prsten Imperiale od značky Chopard je zdoben velkým přírodním ametystem, jenž je s obroučkou spojen velmi atraktivním způsobem.

Smaragd

Kámen, který vám učaruje svou jedinečnou, živou, zářivě zelenou barvou, pro kterou měla slabost již egyptská královna Kleopatra. Je známo, že již staří Egypťané poznali rozmanité účinky smaragdu, který je mimo jiné symbolem života, síly a harmonie.   

Prsten ze šperkařské dílny značky Crivelli jako stvořený pro romantickou žádost o ruku. Dominantou šperku je velký smaragd ve tvaru srdce, který obklopují menší diamanty. Důmyslně řešená obroučka z bílého zlata vytváří opravdu luxusní vzhled.

Safír

Safíry jsou nejčastěji modré, vyskytují se však i v dalších odstínech, jako je žlutá, zelená, růžová nebo bílá. Tento drahokam je třetím nejtvrdším minerálem, díky čemuž představuje velmi oblíbenou alternativu odolného diamantu.

Tento úchvatný zásnubní prsten se safírem je velmi podobný šperku, jenž patřil lady Dianě, a který dnes na prsteníčku nosí manželka jejího syna, Kate Middletonová.

Rubín

Podobně jako safír je i tento drahokam tvrdým a odolný minerálem. Díky svému luxusnímu červenému odstínu je pro zásnubní prsten jako stvořený – stává se nejen symbolem lásky, ale také vášně. 

Majestátní prsten od značky Crivelli se chlubí oválným rubínem obklopeným sestavou třpytivých diamantů. Detailně zpracovaná obroučka z bílého zlata vetkla celému prstenu jedinečný, luxusní vzhled.

Tvar kamene

Výběr dokonalého tvaru kamene je jedním z důležitých rozhodnutí, které budete muset při koupi zásnubního prstenu udělat. Broušení drahých kamenů se v průběhu času vyvíjelo a dnes je na trhu k dispozici široká škála brusů. Každý z nich se přitom třpytí svým vlastním způsobem. Tyto tvary kamenů patří mezi nejoblíbenější.

Kulatý (Round)

Kulatý tvar je velmi oblíbený především u bezbarvých diamantů, protože ideálně využívá briliantový brus. Zásnubní prsten s takovými kameny vypadá velmi luxusně a hodí se ke každému typu postavy. V tomto tvaru lze navíc využít nejen jeden, ale hned několik kamenů, případně i kombinaci diamantu s drahokamy.

Tento zářivý zásnubní prsten z kolekce Beny upoutá kulatými diamanty typu channel-set. Ve spojení s obroučkou z bílého zlata jde o prsten jako stvořený pro ty nejromantičtější zásnuby.

Ovál (Oval)

Prsten s kamenem ve tvaru oválu bude své nositelce velmi lichotit. Ideální je pro ženu, která touží po tom, aby její prsty vypadaly delší a štíhlejší. Oválný diamant nebo drahokam vypadá na prstenu dokonale sám o sobě, ještě větší lesk však získá v obklopení dalšími kameny.

Úchvatný prsten z růžového zlata od značky Crivelli vsadil do svého středu velký oválný diamant ve žluté barvě. Po jeho stranách a na obroučce pak můžete spatřit neuvěřitelných 70 kulatých diamantů ve dvou různých rozměrech.

Princezna (Princess)

Zásnubní prsten s diamantem nebo drahokamem ve tvaru Princezna vyzařuje nadčasový luxus a eleganci. Tento brus vylepšuje rozložení světla a nabízí kamenu dechberoucí jiskru, kterou si bude žena navždy střežit.

V jednoduchosti je krása, a tento solitér z dílny BENY JEWELLERY je toho důkazem. Nádherný diamant v brusu Princezna je dostatečně velký na to, aby na prstu krásně vyniknul. Obroučku prstenu pak tvoří žluté 18karátové zlato. 

Hruška (Pear)

Tvar hrušky je jednou z variací tvaru srdce, ovšem bez kýčovitosti, který může v některých typický symbol lásky vyvolávat. Tento brus, také známý jako slza, v sobě spojuje lesk a styl kulatého tvaru se zúženým tvarem markýzy. K dispozici jsou zásnubní prsteny s diamantem, ale i dalšími drahými kameny, jako je rubín, safír či smaragd. 

Centrálním kamenem tohoto zlatého prstenu značky BENY je rubín, jeden z nejkrásnějších a nejvzácnějších drahých kamenů, okolo něhož se skví diamanty. Typ prstenu three-stone.

Publikováno: 15. 12. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Šperkařství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB