BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Dotek Funkcionalismu v nových hodinkách Le Corbusier od Rado 

Švýcarská hodinářská značka Rado uvádí na trh tři nové limitované edice hodinek True Square Thinline Les Couleurs Le Corbusier, které využívají „přirozeně harmonickou“ barevnou paletu proslulého funkcionalistického architekta Le Corbusiera. Úchvatná kolekce je festivalem nadčasových barev, výjimečného designu a pozoruhodných materiálů.

Nové hodinky jsou vyrobeny z keramiky, což je materiál, v jehož používání je Rado opravdovým průkopníkem. Od své první kolekce hodinek v roce 1957 stojí značka v čele materiálových inovací a byla dokonce jednou z prvních, které pro svá pouzdra použily špičkové materiály odolné proti poškrábání. Proto jsou edice Le Corbusier vybaveny nejen houževnatým keramickým pouzdrem se zadní stranou z titanu, ale i vysoce kvaitním safírovým sklíčkem.

Co se týče barevného ladění, inspirovala se společnost Rado tím nejlepším. Barevnou paletu vlivného švýcarského architekta a designéra Le Corbusiera poprvé převzala již v roce 2019. Celkem 63 klasických odstínů – které jsou aktuální a vlivné i dnes – sám architekt popsal jako „přirozeně harmonické a schopné libovolné kombinace“. Výhradní licenci pro tuto unikátní barevnou paletu vlastní společnost Les Couleurs Suisse A.G. pod záštitou nadace Fondation Le Corbusier, která Rado udělila souhlas k uvedení barev na svých keramických hodinkách.

Při vytváření kolekce využila společnost Rado své 30leté zkušenosti získané při práci s high-tech keramikou a vytvořila hodinky v barvách Le Corbusierovy architekturní polychromie. Kombinací těchto odstínů, geometrického tvaru a vysoce odolných materiálů vznikly tři poutavé interpretace, z nichž každá nabízí výkon a kvalitu typické pro značku Rado. 

První ze tří modelů má matné high-tech kreamické monoblokové pouzdro a korunku v ocelově šedé barvě a za safírovým sklíčkem se matně leskne šedý ciferník. Model byl vybaven barevně ladícím keramickým náramkem s titanovým trojitým zapínáním s PVD povrchovou úpravou. Středové články náramku přechází z šedé do pastelově zelené a tomto odstínu jsou vyvedeny také hodinové indexy a ručičky.

Druhý design kolekce pracuje s šedo-hnědým matným monoblokovým pouzdrem a stejně laděným ciferníkem s efektem slunečních paprsků, který dokonale ladí s keramickým náramkem. Indexy, logo Rado a střední články náramku vyvedené ve slonovinově béžové dokonale dotvářejí úchvatnou prezentaci hodinek.

Poslední model vyjadřuje odvážnou estetiku svým celočerným laděním. Matné černé hight-tech keramické pouzdro se slonovinově černým ciferníkem a korunkou ztělesňují podstatu moderního designu. Díky monoblokové konstrukci a plochému safírovému sklíčku vyzařují hodinky, stejně jako předchozí dva modely, odolnost a nadčasovou eleganci. Matný černý keramický náramek doplňuje pouzdro a vytváří tak perfektně ucelený vzhled.

A co se nachází uvnitř působivého zevnějšku? Hodinky s vodotěsností 3 ATM (30 m) pohání spolehlivý strojek Quartz Rado kalibr R420, který zajišťuje přesné měření času s elegancí a bez námahy. Švýcarská preciznost spolu s designovým 37mm pouzdrem a odvážné moderní estetiky zajišťuje dokonalou rovnováhu mezi stylem a nositelností, díky čemuž se True Square Thinline Les Couleurs Le Corbusier hodí pro každou příležitost. Milovníci hodinek by si ale s nákupem měli pospíšit, každá ze tří edic je totiž limitována počtem 999 kusů.

Publikováno: 12. 10. 2023

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB