Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Arnold & Son – přesný maják v bouři času

Hledáte-li něco jedinečného, co může potěšit oči i mysl, pak vás zrak i perfektní recenze dovedou ke značce Arnold & Son. Tyto švýcarské hodinky s anglickými kořeny vynikají, aniž by byly okázalé, a budou vaším obdivovaným společníkem na pracovních schůzkách i při výjimečných příležitostech.

Dokonalost pro krále

Příběh této značky začal podobně jako u jiných věhlasných jmen hodinářství. Stojí za ním vášeň mladého muže Johna Arnolda okouzleného měřením času. Jeho dílo je dnes už neodmyslitelnou součástí britské historie, která zájemce o dějinný vývoj hodinářství zavede až do roku 1762. Tehdy se John Arnold začal věnovat konstrukci hodinek. Mezi horními vrstvami britské společnosti si získal obdiv a velkou popularitu, když daroval britskému panovníkovi Jiřímu III. prsten s tzv. opakovačem, tehdy nejmenším podobným strojkem, jenž majitele informoval o čase.

Společník na vlnách oceánů

Další bouři ve společenském povědomí způsobil John Arnold sestrojením nečekaně přesných časoměrných přístrojů pro námořní plavby. Díky tomu se Arnoldovy hodinky staly souputníky mnoha zámořských objevitelů a za Arnoldova syna se firma stala také předním dodavatelem hodinek Královskému námořnictvu.

A přesnost získala své jméno...

John Arnold nelenil a zdokonaloval přístroje pro plavbu i své kapesní hodinky. Jedny z nich nechal prozkoušet Královskou observatoří v Greenwichi. Ta uznala, že hodinky jsou neobyčejně přesné. Jejich tvůrce použil tehdy označení „chronometr“. Od té doby se tímto termínem označují testované a certifikované mechanické hodinky, které splňují náročné normy přesnosti. Během následujících dvou set let firma Arnold & Son posílila svou pozici výrobce jedněch z nejpřesnějších hodinek na světě. Dodnes vyvíjí a vyrábí všechny své strojky, jejich mechanické části i designové prvky vlastními silami, čímž neustále udržuje odkaz Johna Arnolda v okouzlující svěžesti.

Značka výjimečnosti

Ať už zákazník zvolí kterýkoli model z celé řady kolekcí, získá jeho vzhled neobyčejný punc výjimečnosti. Elegance spojená s dokonalou řemeslnou výrobou a nevšedním designem bude zcela přirozeně doplňovat charakter člověka, který má mimořádný vkus.

Publikováno: 12. 11. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB