BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Proč vsadit na zlato?

Zlatá duše, zlaté české ručičky či sůl nad zlato… Když chceme něco ocenit, obvykle tomu přisoudíme hodnotu zlata, nebo to alespoň se zlatem porovnáváme. A skutečně – zlato je nesmírně cenné. Dokonce natolik, že za dobu, kdy jej lidstvo různým způsobem využívá, jeho hodnota nikdy neklesla na nulu.

Dokonalé

Od pradávna si lidé cenili jedinečných vlastností tohoto drahého kovu. Nekoroduje, lze jej roztavit na běžném plamení, je chemicky odolné, má jedinečnou a krásnou barvu a vzácné je i tím, že je ho na světě jen omezené množství, přičemž nově objevovaných ložisek je čím dál míň.

Lidmi milované

Zlato je kov, ke kterému se vracíme, když papírové peníze a akcie ztrácejí svou cenu. I díky tomu má vždy určitou hodnotu a je vnímáno jako jakási pojistka proti těžkým časům. Lidé vidí zlato jako způsob, jak uchovávat své bohatství a předávat je dalším generacím.

Odolné

Zlato je historicky vnímáno jako vynikající zajištění proti inflaci, protože jeho cena má tendenci růst, když se zvyšují životní náklady. Lidé jej vnímají také jako dobrou pojistku proti deflaci. Dokonce i v době, kdy ve světě roste napětí, nacházejí lidé ve zlatě bezpečný přístav pro uchování hodnoty svého majetku.

Bezpečné a rychlé

Zlato si drží své přednosti i v moderní době. Oproti digitálním aktivům má výhodu ve své podstatě – je hmotné. Hackeři jej tak nemají šanci z počítače či jiných serverů ukrást. Zlato je také nesmírně rychlé. Můžete jej rychle nakoupit i prodat, a to takřka kdekoli na světě. To jej vyzdvihuje nad investice do nemovitostí, sběratelských předmětů či umění.

Pro každého

Do zlata může investovat téměř každý. Prostřednictvím fondů lze drahý kov pořídit pravidelnou investicí už v řádu jednotek tisíc. Možné je ale investovat i do sběratelských zlatých mincí nebo nákupu zlatých slitků. Důležité je ale nakupovat u prověřeného a důvěryhodného prodejce.

Publikováno: 3. 11. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Investice

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB