BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

MARCO BICEGO - Ikona italského řemesla

Na základě dávné tradice zakořeněné na území, kde se rodily italské šperky, vytvořil Marco Bicego jedinečný a nezaměnitelný styl: rafinované, ale nekonvenční formy luxusu, které doprovází ženy v jejich každodenním životě.

Bicegova cesta začala již v útlém věku, kdy koukal svému otci zlatníkovi pod ruce a učil se řemeslu. Několik let poté vybudoval světovou firmu s tradičními postupy při výrobě.

Na obrázku z leva: Náhrdelník s diamanty Masai 224 600 Kč, Náramek s diamanty Marrakech 259 100 Kč, Náhrdelník s diamanty Marrakech 650 900 Kč

DESIGN ŘETÍZKU VZNIKL TAK TROCHU NÁHODOU

Jeden z charakteristických kousků této značky je „SPIRALE“, zatočený plochý řetízek, který letos slaví 21 let. Víte jak vznikl? Marco Bicego uviděl v dílně svého otce specializující se na zlaté řetízky odložený kousek řetězu označený jako defekt. V ten moment se zrodil nápad. Vytvářet inovativní vzory zlatých řetízků, které se točí tak, jako hedvábí. Bicego v řetízku uviděl nový koncept krásy-přirozená nedokonalost a unikátnost. Jeden řetízek se nikdy nepodobá tomu druhému, protože jsou všechny ručně vyráběné. Jemně se vlní ve větru a nádherně odráží sluneční světlo.

Na obrázku z leva: Náhrdelník s polodrahokamy Paradise 245 800 Kč, Náušnice Murano 98 600 Kč, Prsten s polodrahokamy Jaipur 53 900 Kč 

BAREVNÁ EXPLOZE

Bicegovi šperky jsou inspirovány organickými formami přírody, krásou 18kt žlutého zlata a barevnými drahokamy. Všechny kousky v kolekci lze navzájem kombinovat, aby odrážely jedinečný styl své nositelky. Tímto prohlášením se jen doplňuj filozofie této značky.

ŘEMESLO, VÝROBA A MATERIÁLY

Každý kus šperku Marco Bicego je ručně vyráběn špičkovými zlatníky v Trissinu v regionu Veneto v severní Itálii. Trissino se nachází v provincii Vicenza, která je známá jako italské hlavní město zlata. Není proto pochyb, že se jedná o prvotřídní práci se zlatem.

K výrobě šperků Bicego využívají žluté a bílé zlato v kombinaci s diamanty a barevnými polodrahokamy.

JAK JE UCHOVÁVAT

Tak jako u každého šperku z klenotnictví Beny doporučujeme šperky uchovávat jednotlivě. Diamanty mohou snadno poškrábat zlato nebo kameny, proto se doporučuje umístit každý šperk do vlastního obalu či prostoru šperkovnice, kde budou chráněny před vlhkostí a zdroji tepla. Chybí vám doma šperkovnice?

Pokud jste členem Beny klubu, máte nárok na pravidelné profesionální čištění nakoupených šperků zdarma. Vstupte do klubu a využijte další výhody.

Publikováno: 30. 9. 2021

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Šperkařství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB