BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Hodinky Corum ztělesňují technickou dokonalost a kreativitu

Corum je jednou z mála hodinářských značek, které dopřály odvětví luxusních hodinek skutečnou změnu. Do jindy poměrně nudného světa vnesly vítanou energii a kreativitu. Její extravagantní výtvory spojují čtyři základní hodnoty: technickou inovaci, hodinářskou tradici, vysoce kvalitní mechaniku a estetickou přitažlivost. Díky tomu patří Corum mezi výrobce, které nenechají žádného milovníka hodinek lhostejným. 

Společnost Corum vznikla díky silnému podnikatelskému duchu Reného Bannwarta, který své hodinářské zkušenosti získal u nejprestižnějších výrobců hodinek. V roce 1955 založil spolu s Gastonem Riesem a Simonem Riesem ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds malou továrnu. Tři roky na to se trojici podařilo prorazit v hodinářském průmyslu a začít úspěšnou cestu, která pokračuje dodnes.

První úspěchy

V La Chaux-de-Fonds se zrodilo hned několik ikonických hodinek. Těmi úplně prvními byl model Golden Tube z roku 1957 a neméně legendární Chinese Hat, jenž přišel o rok později. Inspirace jeho vzhledu byla vskutku kreativní: předlohou se stal kuželovitý klobouk ze slámy, bambusu nebo listů původem z jihovýchodní Asie. Tak netradiční vzhled byl samozřejmě právem oceněn velkým úspěchem. 

V návaznosti na něj pak vznikly další modely, jako byly například hodinky Admiral's Cup z roku 1960 nebo Coin Watch s ultratenkým strojkem vsazeným mezi dvě pravé zlaté mince. Ty se staly oblíbenými mezi americkými prezidenty a významnými osobnostmi, včetně nositelů Nobelovy ceny.

Sportovní model pánských hodinek je součástí kolekce Admiral. Kulatý ciferník s lunetou z 18karátového zlata zahrnuje analogový číselník, chronograf a ukazatel data.

Hodinářský unikát

Hodinky Golden Bridge, které byly vyrobeny v roce 1980, zanechaly v historii hodinářství trvalou stopu. Za tímto pohádkovým modelem s ručním nátahem z 18karátového zlata stál geniální hodinář Vincent Calabrese. Ten přišel s nápadem vytvořit strojek s lineárními převody a umístit jej do průhledného prostoru bez viditelného spojení. Působivý model byl mistrovským dílem mikromechaniky a vyžadoval nejvyšší řemeslnou přesnost, jeho výroba přitom zahrnovala 85 pracovních kroků. Hodinky se okamžitě staly hitem mezi znalci i sběrateli hodinek a vynesly společnosti Corum titul autentické hodinářské manufaktury. Nová edice modelu Golden Bridge byla představena v roce 2005 a následně u příležitosti jejich 30. výročí v provedení Tourbillon. 

Extravagance jako bonus

Značka Corum vždy vynikala kreativním duchem, a proto není divu, že z její továrny vzešlo také několik velmi zajímavých, až extravagantních modelů. Jedním z nich jsou hodinky Feather, jejichž ciferník sestává z pravých pavích per. Tento technický a umělecký počin vyžadoval obrovské odborné znalosti. Stejně legendárním se stal model Météorite vyrobený ze skutečného meteoritu. Jedním z novějších počinů jsou hodinky Bubble, které byly představeny v roce 2000. Jsou vybaveny silným safírovým sklíčkem. Výsledný efekt lupy se stal jejich charakteristickým znakem. Model se dočkal svého znovuuvedení v roce 2016 a jsou prodávány i v současnosti. Jejich kreativní a zábavný koncept poutá pozornost a vyvolává úsměv.

Sportovní hodinky Corum Bubble 47 Booba  jsou ztělesněním mužské síly, kreativity i hravosti. Pouzdro a luneta jsou vyrobeny z titanu a černého PVD, pod safírovým sklíčkem pak objevíte originální vzor z mosazi, který svou barevností odpovídá růžovému zlatu. Kreativní styl je výsledkem spolupráce s rapperem Boobou, EAA a polským designérem Kamilem Borowskim.

Publikováno: 6. 1. 2023

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB