Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Girard-Perregaux — hodinky působivé jedinečnosti

Cestu ke světovému věhlasu značky Girard-Perregaux započal slavný hodinář Jean-François Bautte na přelomu 18. a 19. stol. Vyučil se rytcem, hodinářem, klenotníkem a zlatníkem a už v 19 letech představil svůj první vzácný kus. Později založil v Ženevě vlastní továrnu. Vyráběl jemné šperky, hrací skříňky a originálně tvarované hodiny. Do dějin se ale Bautte zapsal především svými extra tenkými hodinami, jež rozvinuly tradici výroby klasických náramkových hodinek. Po proměnách vlastnictví Bautteho firmy ji nakonec koupil Constant Girard-Gallet, majitel švýcarského výrobce hodinek Girard-Perregaux. Odkazu precizní práce slavného hodináře však zůstává společnost věrná až do dnešních dnů hned v několika kolekcích. 

V Laureato se prolíná estetika s funkčností

Hodinky Laureato, které byly poprvé uvedeny na trh v roce 1975, jsou klenotem sportovní elegance. Hlavním rysem prvního typu byl vyvýšený osmihranný rám, osazený ultra přesným quartzovým strojkem – dalším průkopnickým počinem Girard-Perregaux v 70. letech. Kolekce Laureato nyní zaujme bohatým materiálovým spektrem od odvážné oceli a superlehkého high-tech titanu až po elegantní růžové zlato a zářivou jiskru diamantů. V roce 2019 pak zazářily Absolute expression of the Laureato – hodinky ve té nejsportovnější a nejmodernější podobě.

1966 – nadčasová ikona

Kolekce z roku 1966 je i přesto, že se jmenuje podle konkrétního roku, pozoruhodně nadčasová a patří u Girard-Perregaux k nejuniverzálnějším. Nabízí širokou paletu provedení: od elegantních společenských hodinek až po sportovnější duální typy. Čisté, kulaté mechanické hodinky této řady se vyznačují ultratenkými pouzdry, kouřovými ciferníky a listovými ručičkami. A také oceněním Centerary Prize observatoře v Neuchâtel.

Praktická elegance Vintage 1945 

Střízlivé linie Vintage 1945 evokují estetické dědictví počátku 20. století. Rovné linie se jako pocta stylu Art Deco rozbíhají do křivek a zase se sbíhají zpět v dokonalé rovnováze. Obdélníkové pouzdro příjemně kopíruje oblý tvar zápěstí. Současná podoba kolekce reinterpretuje toto vintage ladění. Moderní muži i ženy jistě ocení také charakteristickou nedílnou součást Vintage 1945 – strojek s patentovaným velkým zobrazením data.

Publikováno: 5. 4. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

REGISTRACE DO KLUBU

Beny KLUB