Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Extravagantní lebka hodinek Corum v novém

Nejnovější Bubble od společnosti Corum, nazvané Bubble 47 X-Ray, vzdává hold prvním hodinkám Bubble z roku 2000. To je rok, kdy Severin Wunderman, bývalý vlastník Corum, přišel s kolekcí Bubble. Ta už od počátku zahrnovala i model s lidskou lebkou. Po excentricky kulatém designu Bubble brzy zatoužilo mnoho sběratelů hledajících netradiční hodinky. A zbystřit by měli i v tomto případě. S nejnovější podobou lebky jich bude vyrobeno jen 88 kusů.

Severin Wunderman unikl jako dítě nacistické perzekuci jen šťastným rozhodnutím rodičů ukrýt jej u kněze v ústavu pro slepé děti. To bylo nejspíš příčinou, že byl podle slov samotné hodinářské společnosti: „...posedlý životem a smrtí a konceptem Dia de Muertos, oslavy, v rámci níž se přátelé či rodina scházejí, aby slavnostním způsobem uctili mrtvé.“ Během let tuto svou temnou posedlost vyjádřil v několika designech hodinek Corum Bubble, např. Bubble Jolly Roger, Bubble Lucifer, Bats, Nightflyer a další. 

U tvaru Bubble hodinek se Severin Wunderman inspiroval experimentálními potápěčskými hodinkami z 60. let 20. století, které byly opatřeny masivním klenutým safírovým sklíčkem, aby hodinky vydržely tlak v hloubkách oceánských vod. Právě díky této neobvyklosti si Bubble rázem dobyly ve světě nehynoucí slávu.

Nový typ Corum Bubble X Ray se k typickým Wundermanovým tématům vrací číselníkem se stylizovanou lebkou, kterou vidíme, jako bychom si ji prohlíželi na rentgenovém snímku. Pro Bubble typicky klenuté dvojité safírové sklíčko její obraz jako vždy zlehka deformuje. Lebka světélkuje a ve tmě zeleně září, což jí dodává nadpozemskou přitažlivost. Toto vše je doladěno syntetickým řemínkem s fluorescenčním zeleným prošíváním. 

Corum celé ocelové pouzdro hodinek začernilo PVD úpravou. Na spodní straně však nadšencům netradičních hodinářských kousků umožnilo díky safírovému sklíčku obdivovat automatický pohyb strojku CO 082 s rezervou chodu 42 hod. A frekvencí 4Hz uvnitř. Přední i zadní sklíčko jsou potaženy antireflexní vrstvou. Tyto ikonické hodinky jsou nyní nabízeny v rozměru 47 mm. 

Publikováno: 26. 5. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

REGISTRACE DO KLUBU

Beny KLUB