Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Ametrín: Krásou proti strachu a depresím

Drahé kameny jsou nejen estetickým doplňkem šperků či uměleckých předmětů, ale nahlédneme-li hluboko do historie, zjistíme, že jim lidé již v dávných dobách přisuzovali také zvláštní sílu a energii. Věřili, že mají moc ovlivňovat zdraví i štěstí v různých oblastech života. Poznejte tajemství půvabného ametrínu...

Fialovo-žlutý ametrín nedostal svůj název nahodile. Tato odrůda křemene v sobě kombinuje ametyst a citrín, které mu propůjčují netradiční různobarevný vzhled. Zároveň se v něm snoubí také energie obou minerálů. 

Když se spojí síla ametystu a citrínu

Ametyst je spojován s intuicí a ochranou před negativními emocemi, jako jsou obavy, vztek či zloba. Doporučuje se mít jej stále při sobě pro zmírnění stresu. Je mu přikládán také spirituální význam, proto bývá nepostradatelným pomocníkem při meditacích a navození vnitřního klidu.

Zlatavě zbarvený citrín byl uctíván jako „kámen slunce“. Je spojován s řadou pozitivních vlastností: svému nositeli má přinášet optimismus a sebedůvěru, zabraňovat stresu a zlepšovat koncentraci i emoční rovnováhu. 

Na potíže s psychikou i nespavostí

Ametrínu se rovněž přisuzuje pozitivní vliv na tělesné neduhy spojené s dlouhodobým stresem a psychosomatickými příčinami, ať už jde o chronickou únavu, deprese, poruchy trávení či bolesti hlavy. 

Pokud jste zvyklí si šperky na noc odkládat, ametrín si přesto nechte ve své blízkosti, například na nočním stolku či pod polštářem. Traduje se totiž, že má příznivý účinek také v případě nespavosti nebo při nočních můrách. 

Pro zachování energie kamenu se doporučuje čistit ametrín pod proudem vlažné vody a krátce sušit na slunci.

Sebevědomí královny

Ať už věříte v léčivou sílu minerálů či nikoliv, nepopiratelným faktem zůstává, že krásný šperk s drahým kamenem zaručeně každé ženě zvedne sebevědomí a bude si připadat jako královna. Už jen tím rozzáří svou mysl a zažene chmury!

Publikováno: 30. 12. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Šperkařství

další články

Beny - autorizovaný prodejce značky Chopard

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Beny klub
  • Magazín

BENY KLUB

Vás, našich zákazníků, si velice vážíme. Proto jsme pro vás, milovníky hodinek a šperků, založili Klub BENY, jehož členům nabízíme mnoho exkluzivních výhod. Registrace zdarma zabere jen několik minut. Přijměte tedy, prosím, naše pozvání.

Beny KLUB