O značce Longines Pánské kolekce Dámské kolekce Unisex kolekce Všechny modely Videa

Historie značky Longines

Příběh hodinářské značky Longines začíná v roce 1832, kdy se Auguste Agassiz přestěhoval do městečka Saint-Imier ve Švýcarsku a založil tam malou hodinářskou dílnu. V roce 1866 získal Agassizův synovec Ernest Francillon dvě parcely na okraji města Saint-Imier, v místě zvaném tamním dialektem Les Longines (tj. „dlouhá a úzká pole“), a na tomto místě postavil první továrnu.

 

Společnost Longines již od svého počátku udávala směr ve formování švýcarského hodinářského průmyslu. Jména jako Auguste Agassiz, Ernest Francillon či Jacques David nebo v novodobé historii Walter von Känel a další jsou osobnosti, které svými vizemi, usilovnou prací a neutuchajícím nadšením stvořili legendu okřídlených přesýpacích hodin pevně zakotvenou v mnohdy bouřlivých vodách světového hodinářského průmyslu a řemesla.

 

V roce 1867 byl vyroben v Longines manufaktuře první vlastní firemní hodinový strojek. Ve stejné době E. Francillon přichází se svou unikátní inovací, kdy odborné hodinářské veřejnosti představuje model hodinek s natahovací korunkou (do té doby se na natahování používal natahovací klíček).

 

Tímto datem startuje historie společnosti Longines, která je založena na nepřestávajícím procesu odborného technického vývoje a hodinářských inovací. Odborný technický výzkum a inovační vývoj je spojen s oblastí, kde se člověk nejvíce snaží posouvat a překonávat hranice svých možností. Touto oblastí je sport.

 

Společnost Longines chce svým odborným hodinářským know-how přispět k dosahování světových sportovních rekordů. Neváhá spolupracovat s badateli, průzkumníky a průkopníky ze všech sportovních oblastí, protože tuto příležitost vnímá jako výzvu k dosažení vlastních rekordů, tentokrát na poli hodinářského umění a řemesla.

 

V roce 1896 se konají v Aténách první novodobé Olympijské hry. Společnost Longines při nich zajišťuje časomíru ve všech olympijských disciplínách. Dodávání časomíry na další budoucí soudobé Olympijské hry se napříště pro Longines stane otázkou prestiže a vzájemné spolupráce.

 

V roce 1912 v Bazileji během Švýcarského federálního klání v gymnastice společnost Longines také zajišťuje oficiální časomíru. U této příležitosti poprvé představuje „broken wire“ automatický časoměrný systém.

 

V roce 1912 norský polární badatel Ronald Amundsen jako první člověk dobývá jižní pól. Na této výpravě jej doprovází typ Longines chronographu Longines Navigation Chronograph.

 

V roce 1919 se společnost Longines stává oficiálním dodavatelem časové měřící techniky pro Mezinárodní leteckou federaci.

 

V roce 1927 Charles Lindbergh uskutečnil první transatlantický let bez mezipřistání. Značka Longines následně jako jediná dostala právo vyrábět pilotní navigační hodinky přesně podle Lindberghova návrhu a tento retro model hodinek vyrábí dodnes.

 

Ve 30. letech 20. století společnost Longines vyvíjí své vlastní samonatahovací (automatické) hodinky. V této době plné technických inovací si nechává patentovat flyback chronograph.

 

S jezdeckým sportem jsou spojené především dvě technické inovace. V roce 1952 (Olympijské hry v Oslu) společnost Longines vyvinula první přístroj pro synchronizaci obrazu s časomírou pro porovnávání cílových fotografií Photogines. V roce 1960 společnost Longines vyvinula časoměrný systém Contifort, který synchronizuje čas s filmovým záznamem daného sportovního výkonu.

 

V roce 1969 společnost Longines vyvinula první elektronické náramkové quartzové hodinky.

 

V roce 1972 splečnost Longines zavádí na trh první LCD hodinkový displej.

 

V roce 1979 společnost Longines vyvíjí nejtenčí quartzové hodinky na světě s názvem Feuille d´Or (1,98 mm).

 

V roce 1982 společnost Longines zahajuje spolupráci v oblasti časomíry s týmem Ferrari seriálu Formule 1. Vyrábí pro Ferrari hodinky a následně po celá 80. léta zajišťuje časomíru i celého seriálu Formule 1. V roce 1984 společnost Longines v rámci této spolupráce představuje speciální termokompenzační quartzový strojek Conquest VHP kalibr, který umožňuje měřit časomíru s ohledem na termické vlivy s přesností +/- 12 sekund za rok.

 

Spolupráce společnosti Longines v oblasti sportovní časomíry má velké tradice a její kořeny spadají do samotných počátků její vlastní historie. Společnost Longines se může chlubit mnohými partnerstvími a podporou nejrůznějších sportovních oblastí.

Výrobce hodinek Longines má s tenisovým sportem mnoho společného.

Podporuje tenisové hráče a tenisové události a aktivně se zapojuje do mezinárodního tenisového dění.

Tenis je dokonalou ukázkou sportovní tradice a elegance.

Ambasadory elegance značky Longines se staly světové tenisové hvězdy Steffi Graf a André Agassi.

V 90. letech dvacátého století poskytovala značka Longines podporu talentovaným tenistům Gabriele Sabatini a Michaelu Changovi.

V současné době společnost Longines doprovází i nadějné mladé hráče, asijského tenistu Tsung-Hua

Yanga a italskou tenistku Francescu Schiavoneovou.

Od roku 2007 má značka Longines roli oficiálního partnera a časoměřiče na French Open v RolandGarros, na Japan Open v Japonsku a na Kremlin Cup v Rusku.

 

 

Dnes je společnost Longines považována za jednoho z deseti nejvýznamnějších výrobců hodinek ve Švýcarsku. Společnost Longines je členem Swatch Group a.s., největšího výrobce hodinek na světě. Název Longines a znak této značky, okřídlené přesýpací hodiny, jsou nejstarší oborovou značkou na světě registrovanou Světovou organizací intelektuálního vlastnictví. Logo okřídlených přesýpacích hodin již přes 122 let nepřetržitě dobývá hodinářský svět a získává své příznivce z řad náročných zákazníků.  

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace