O značce Franck Muller Pánské kolekce Dámské kolekce Všechny modely Videa

O značce Franck Muller

V Ženevě na konci 80. let se setkali dva muži, Franck Muller a Vartan Sirmakes. Sdíleli vášeň pro hodinářství, každý z nich s obrovskými komplementárními zkušenostmi v oboru. Franck Muller v té době dělal své vlastní modely pod značkou "Franck Geneva".

Od roku 1986 každý rok představili jejich světové premiéry na základě prestižních komplikací, což jim vyneslo přezdívku hodinářského génia. Pokud jde o Sirmakese Vartana, ten dělal pouzdra pro několik prestižních hodinářských značek, v dílně kterou zřídil v Ženevě vedle Ženevského jezera.

V roce 1991 Franck vyzval Vartana, aby navrhoval jeho nová pouzdra. Jak si oba muži rychle uvědomili, jejich spolupráce by jim mohla umožnit vytvořit výjimečnou značku. Tehdy ještě nevěděli, že o 20 let později, se stanou jednou z nejuznávanějších značek ve světě hodinek.

Společnost byla založena v roce 1991 oficiálně v obci Genthod, v blízkosti Ženevy. Výroba Franck Muller byla založena až o tři roky později, stále v Genthod ve vile z roku 1905, navržené slavným místním architektem Edmondem Fatiem. Toto klidné 16 hektarové místo s výhledem na Ženevské jezero a Mont Blanc se později stalo více než místem produkce. Stalo se konceptem s názvem Watchland.

Na začátku 90. let byl švýcarský hodinářský průmysl uprostřed krize a většina firem skončila, když byli konfrontováni vznikem strojku quartz. Proto bylo velmi odvážné jít proti trendu a zaměřit se výhradně na mechanické hodinky.

Za méně než 20 let získala hodinářská značka světový věhlas vyznačující se nádherným růstem, záviděníhodnou finanční stabilitou a produkcí 40.000 hodinek ročně. Dnes má tato značka 6 výrobních závodů ve Švýcarsku s více než 500 zaměstnanci. Celosvětově mají 600 prodejních míst ve více než 100 zemích.

franck

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace